Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 26 listopada 2024 23:31

Idealne CV- jak napisać?

Życiorys jest naszą wizytówką. Od niego tak naprawdę zależy, czy dostaniemy się do drugiego etapu rekrutacji, czyli na rozmowę z pracodawcą. Do jego napisania powinniśmy przywiązać szczególną uwagę, aby uniknąć błędów i zapewnić sobie dobry start w dalsze wyzwania zawodowe. Jak powinno wyglądać perfekcyjne CV, które zagwarantuje nam odpowiedź zwrotną od firmy?
  • 19.07.2018 12:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Idealne CV- jak napisać?

Po pierwsze: czytelna forma
Nie ważne, czy znaleźliśmy ogłoszenie o pracę w Internecie, Urzędzie Pracy, czy kontaktowaliśmy się bezpośrednio z pracodawcą- to jak wygląda nasz życiorys, ma kluczowe znaczenie w każdym przypadku składania aplikacji. Można by pomyśleć, że najważniejsza jest treść- to prawda. Jednak, żeby została ona przeczytana, CV musi być wyjątkowe. Rekruterzy przeglądają codziennie ogromne ilości życiorysów i odpowiadają tylko na niektóre, dlatego trzeba się wyróżnić. Profesjonalny układ i przejrzysta forma naszego dokumentu będzie kluczem do sukcesu. W tym celu warto skorzystać z internetowych kreatorów CV, które pozwolą nam zaoszczędzić czas i zyskać naprawdę przyjazne dla oka pismo.

Po drugie: treść dopasowana do przyszłego stanowiska
Rozsyłając aplikacje w różne miejsca, musimy mieć na uwadze, żeby za każdym razem odpowiednio sprofilować nasz życiorys. Nie ma nic gorszego niż rozsyłanie dokładnie tego samego dokumentu wszędzie. Pewne nasze umiejętności mogą być kluczowe dla danego stanowiska, a na inne podobne już nie. Wprowadzając drobne zmiany i dopasowując CV zgodnie z firmą, branżą i rodzajem posady podnosimy swoje szanse na sukces.

Po trzecie: mocne strony kandydata
Życiorys z założenia jest streszczeniem naszych osobistych osiągnięć i doświadczeń zawodowych.  Samo ich przedstawienie może nie wzbudzić w pracodawcy chęci zatrudnienia nas. Dlaczego? Są to dość ogólne informacje, które wbrew pozorom dużo o nas nie mówią. Zdecydowanie lepiej jest posługiwać się językiem korzyści, czyli odpowiedzieć na pytanie: jaki zysk z naszego zatrudnienia będzie miała firma? W tym celu warto wypisać swoje mocne strony, które idealnie dopełnią zdobyte doświadczenie.
 

--- Artykuł sponsorowany ---