Rowerowy maj
Zaraz po zakończeniu majówki, najmłodsi tczewianie ze szkół podstawowych i przedszkoli wezmą udział w konkursie "Rowerowy maj". Akcja ma zachęcić dzieci do jak najczęstszego korzystania z dwóch kółek (i nie tylko) jako zdrowego środka transportu.
Głównym celem kampanii jest promowanie zdrowego trybu życia oraz popularyzacja komunikacji rowerowej.
Kampania zakłada rywalizację w formie zabawy na trzech poziomach:
a) szkolnym,
b) klasowym,
c) indywidualnym.
O zasadach konkursu i nagrodach opowiedziała Małgorzata Peplińska.
fot. materiały prasowe
Rowerem do pracy
Już po raz drugi osoby, które do pracy podróżują rowerem, będą mogły wziąć udział w rywalizacji. Podobnie jak w zeszłym roku każdy uczestnik będzie zapisywać swoje codziennie trasy, jednak tym razem Urząd Miasta przygotował dużą zmianę - użytkownicy do rejestracji przejazdów będą używać aplikacji na smartfony, która ma usprawnić cały proces.
Rejestracja firm i pracowników chętnych do udziału w rywalizacji rozpocznie się 9 kwietnia.
fot. materiały prasowe
Miejsce przyjazne rowerzystom
To nowy konkurs Urzędu Miejskiego skierowany do tczewskich przedsiębiorców z branży hotelarskiej i gastronomicznej. Konkurs ma na celu stworzenie mapy lokali, w których rowerzyści natrafią na udogodnienia dedykowane klientom poruszającym się na dwóch kółkach. Obiekty zgłaszane do konkursu powinny spełnić warunki określone regulaminem jako obowiązkowe (są to m.in. możliwość bezpłatnego uzupełnienia bidonu czy bezpieczny teren do parkowania).
Regulamin przewiduje dwie kategorie warunków: obowiązkowe i dodatkowe. Im więcej punktów zdobędzie zgłoszony lokal, tym większa szansa na certyfikat (przewidziano trójstopniowy podział). Konkurs trwa przez cały rok a kapituła, czyli Zespół ds. Polityki Rowerowej, podejmie decyzje o przyznaniu certyfikatu.
Do wyróżnionego właściciela trafi certyfikat „miejsca przyjaznego rowerzystom” opatrzony podpisem prezydenta i pakiet promocyjny MPR. Informacja o lokalizacji obiektu oraz zdjęcia znajdą się na stronie www.rower.tczew.pl .
Pierwszym krokiem do otrzymania certyfikatu jest przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego wraz ze zdjęciami obiektu na adres: [email protected]
fot. materiały prasowe
Konkurs na nazwę dla Roweru Metropolitalnego
Od 26 marca do 8 kwietnia na stronie www.rowermetropolitalny.pl można zgłaszać propozycje nazw roweru miejskiego.
Budowa systemu roweru miejskiego jest ogromnym sukcesem współpracy metropolitalnej. Realizacja projektu ma przyczynić się do zwiększenia mobilności podróżnych, stworzenia atrakcyjnej alternatywy poruszania się oraz uzupełnić istniejący system komunikacji miejskiej.
Aktywne włączanie mieszkańców w prace nad projektem ma pozytywnie wpłynąć na stopniową zmianę zachowań komunikacyjnych. Pierwszym krokiem będzie możliwość zaproponowania własnej nazwy Roweru Metropolitalnego. Konkurs na nazwę SRM podzielony jest na dwa etapy. I etap polegający na zgłaszaniu propozycji nazw poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie rowermetropolitalny.pl trwać będzie do 8 kwietnia.
– Nazwa powinna nawiązywać do Obszaru Metropolitalnego, rowerów, mobilności miejskiej i składać się z maksymalnie 2 wyrazów – mówi Krzysztof Perycz – Szczepański, kierownik projektu „Budowa Systemu Roweru Metropolitalnego OMG-G-S” – Zgłoszenie powinno dodatkowo zawierać uzasadnienie tej nazwy – dodaje.
Między 8 a 15 kwietnia kapituła złożona z przedstawicieli lokalnych mediów oraz Biura Stowarzyszenia Obszar Metropolitalny Gdańsk – Gdynia – Sopot, który jest organizatorem konkursu, wyłoni od 3 do 5 nazw, które zakwalifikują się do ścisłego finału. II etap konkursu ruszy 16 kwietnia i potrwa tydzień – wtedy internauci będą mogli oddać głos na jedną, wybraną przez siebie propozycję.
– Chcemy wybrać nazwę, która stanie się swego rodzaju marką. Kojarzona będzie z najnowocześniejszym w Europie systemem rowerów publicznych. – mówi Michał Glaser, dyrektor biura Obszaru Metropolitalnego Gdańsk – Gdynia – Sopot i dodaje: Autor zwycięskiej nazwy otrzyma także atrakcyjną nagrodę: 6-letni karnet na korzystanie z Roweru Metropolitalnego.
Oprócz zwycięzcy konkursu, nagrody przewidziano też dla autorów pozostałych nazw zakwalifikowanych do finału w postaci rocznych karnetów na przejazdy metropolitalnym rowerem. Głosujących również nie ominą drobne podarunki. Spośród nich kapituła wybierze te, które najbardziej kreatywnie uzasadniły wybór nazwy i nagrodzi je voucherami do kina, miesięcznymi karnetami na Rower Metropolitalny czy gadżetami od Partnerów.
informacje pochodzą ze strony www.rower.tczew.pl
Autor zwycięskiej nazwy otrzyma nagrodę: 6-letni karnet na korzystanie z Roweru Metropolitalnego.
fot. materiały prasowe
Szczegółowe informacje na temat wszystkich konkursów oraz regulaminy są dostępne na stronie www.rower.tczew.pl.
Napisz komentarz
Komentarze