Przyszły miesiąc rozpocznie się od monodramu Magdaleny Bochan-Jachimek pt. "Rybka przed 40-tką". Spektakl odbędzie się 5 marca o godzinie 18:00.
"Będzie to spektakl o marzeniach. O marzeniach tych zrealizowanych, o tych, które przed artystką. [...] Jest to spektakl kameralny, ilość miejsc jest ograniczona, publiczność tym razem zasiądzie na scenie".
- Magdalena Riebandt, Centrum Kultury i Sztuki
Marzec pod znakiem koncertów...
Instytucja przygotowała 4 koncerty dla mieszkańców Tczewa. 10 marca na sali widowiskowej Centrum zagrają Baciary. Dla miłośników góralskich dźwięków mamy złe wiadomości. To wydarzenie zostało już wyprzedane. Tydzień później w klubie muzycznym CKiS wystąpi zespół Piramidy.
W tym koncercie zabrzmią takie hity Jacka Kaczmarskiego i Przemysława Gintrowskiego jak: Prosty człowiek, Syn marnotrawny, Powtórka z Odysei, Nadzieja śmiełowska, Pieśń o śnie czy Mury, ale nie zabraknie też takich utworów jak Tylko kołysanka, Modlitwa o szarfę i trunek czy Gdy tak siedzimy. Wszystkiego dopełnią pieśni legendarnego gruzińskiego barda Bułata Okudżawy, na pewno nie zabraknie takich utworów jak Modlitwa - Dopóki ziemia kręci się, Puszkin czy Piosenka o młodym ułanie.
- Centrum Kultury i Sztuki
18 marca wrócimy na salę widowiskową, gdzie chętni usłyszą śpiewającą rodzinę Kaczmarek, która wystąpi w koncercie "W krainie melodii".
"Myślę, że szykuje się bardzo wyjątkowy wieczór. Muzyka klasyczna, piękne głosy, piękne stroje. Zapraszamy serdecznie 18 marca na godzinę 18:00".
- Magdalena Riebandt, Centrum Kultury i Sztuki
...i filmów
19 marca rodziny znów mogą odwiedzić salę widowiskową, aby obejrzeć wspólnie film przyjazny sensorycznie. Tym razem o 11:00 rozpocznie się seans filmu "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica Skorpiona". Produkcja w reżyserii Tiny Mackik trwa 83 minuty. Dlaczego film jest przyjazny sensorycznie?
- światła na sali nie są całkowicie zgaszone, tylko przyciemnione, co zmniejsza kontrast między ekranem i otoczeniem
- dźwięk filmu jest przyciszony, by nie ogłuszał widzów
- brak reklam, aby nie rozpraszać uwagi
- sala nie jest całkowicie wypełniona
- brak wymogu zachowania ciszy podczas oglądania filmu
- wejście i wyjście z Sali odbywa się tą samą drogą, co zmniejsza lęk przed nowym miejscem oraz ułatwia poruszanie się w przestrzeni Centrum
Kolejne filmy instytucja wyemituje w kwietniu, maju i czerwcu.
Natomiast 28 marca rozpocznie się "O!PLA", czyli 11. ogólnopolski niezależny festiwal animacji. Konkurs główny skierowany będzie do widzów dorosłych, dwa pozostałe do młodszego widza. W Centrum Kultury i Sztuki będzie można obejrzeć filmy z konkursu Teraz Dzieci Mają Głos!, w trzech kategoriach wiekowych.
"Co jest ciekawe w tym wydarzeniu? To, że we wszystkich konkursach jurorami są widzowie, zaś nagrodami słynne Tobołki Koziołka Matołka. Nasza publiczność również będzie miała swój ważny głos w wyborze najlepszego filmu dla młodego widza".
- Janek Skerka, Centrum Kultury i Sztuki
Slam poetycki
25 marca z kolei w klubie muzycznym CKiS "Slam w Zagłębiu", gdzie twórcy-performerzy będą na scenie prezentować swoje wiersze.
"Przepustką do pojedynkowania są autorskie teksty i można je mówić z pamięci, czytać śpiewać, a nawet melorecytować. Liczymy na ciekawe, pomysłowe teksty, można także używać rekwizytów, tematyka utworów jest dowolna".
- Janek Skerka, Centrum Kultury i Sztuki
Zgłoszenia tekstów przyjmowane są na adres [email protected] (w temacie należy wpisać „Zgłoszenie na Slam w Zagłębiu”). Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Kreatywne warsztaty
Od pierwszego dnia nadchodzącego miesiąca można zapisywać się na warsztaty w Centrum. 26 marca chętni stworzą kwiaty z papieru.
"Będziemy robić papierowe kwiaty [...] są one naprawdę urokliwe, pięknie zdobią wnętrza. 26 marca zapraszamy na kreatywne powitanie wiosny, będziemy robić papierowe kwiaty, będziemy się też dobrze bawić, wrócimy do kolorowej chusty".
- Magdalena Riebandt, Centrum Kultury i Sztuki
Zapisy na warsztaty rozpoczną się od 1 marca o godzinie 12:00 u Anny Kruszyńskiej pod numerem telefonu 535-263-757.
Więcej informacji można znaleźć na stronie Centrum Kultury i Sztuki.
Cała rozmowa o marcowym repertuaże znajduje się tutaj:
Napisz komentarz
Komentarze