Stworzony plakat musi dotyczyć istniejącego już filmu dla dzieci, animowanego lub aktorskiego. Jak piszą organizatorzy na swojej stronie internetowej, może to być ulubiona produkcja zgłaszającego się do konkursu. Prace plastyczne można wykonać w formacie A3 w technikach:
- rysunek
- malarstwo
- kolaż (stworzony z wyłączeniem ziaren i plasteliny)
Konkurs adresowany jest do uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej z powiatu tczewskiego. Każde dziecko może zgłosić do zabawy tylko jedną pracę. Jak czytamy w regulaminie, pracę należy opisać według wzoru: imię i nazwisko uczestnika, kontakt telefoniczny do rodzica, opiekuna lub nauczyciela.
Konkursy plastyczne są już naszą tradycją, ale stwierdziłam, że nigdy konkursu stricte filmowego. Wpadliśmy na taki pomysł, żeby dzieciaki same zrobiły plakat filmowy. Może to być ich ulubiony, ale niekoniecznie. [...] Nigdy nie widzieliśmy takich plakatów stworzonych przez dzieci. Chcielibyśmy zobaczyć, jak dzieci widzą kino.
- Marta Krynicka z CKiS w studiu Radia Tczew
Stworzone przez dzieci plakaty można przynosić do siedziby organizatora, czyli Centrum Kultury i Sztuki. Może to zrobić uczestnik, ale również rodzic czy opiekun prawny. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 30 listopada. Jury będzie oceniało prace pod względem pomysłowości i sposobu wykonania. Nagrodami będą vouchery do kina. Wyniki będą dostępne na stronie ckis.tczew.pl oraz na Facebooku instytucji. Więcej informacji można uzyskać u Marty Krynickiej pod adresem mailowym: [email protected].
W listopadzie nie tylko plakat
Na młodych miłośników filmu w listopadowym repertuarze CKiS czeka nie tylko konkurs plastyczny, ale i projekcje w ramach poranków przyjaznych sensorycznie. W najbliższą niedzielę, 12 listopada, w sali widowiskowej instytucji zostanie wyświetlona "Szkoła magicznych zwierząt". Film w reżyserii Gregora Schnitzlera skierowany jest do dzieci w wieku 6+.
Czym charakteryzują się poranki przyjazne sensorycznie?
- światła na sali nie są całkowicie zgaszone, tylko przyciemnione, co zmniejsza kontrast między ekranem i otoczeniem
- dźwięk filmu jest przyciszony, by nie ogłuszał widzów
- brak reklam, aby nie rozpraszać uwagi
- sala nie jest całkowicie wypełniona
- brak wymogu zachowania ciszy podczas oglądania filmu
- wejście i wyjście z sali odbywa się tą samą drogą, co zmniejsza lęk przed nowym miejscem oraz ułatwia poruszanie się w przestrzeni Centrum
Wydarzenie jest biletowane. Wejściówki można zdobyć przez stronę ckis.interticket.pl.
Więcej o konkursie plastycznym i porankach filmowych przyjaznych sensorycznie można usłyszeć w rozmowie z Martą Krynicką. Z przedstawicielką CKiS rozmawiała Izabela Deptulska:
Napisz komentarz
Komentarze