Od 2001 roku program "Równać Szanse" staje się nie tylko symbolem, ale przede wszystkim rzeczywistą siłą zmiany społecznej. Inicjowany przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, program nie tylko wyrównuje szanse dla młodzieży z małych miejscowości, ale również kształtuje ich postawy, umiejętności społeczne i otwartość na działania na rzecz własnego otoczenia.
Młodzież w centrum działań
Głównym celem "Równać Szanse" jest nie tylko eliminacja nierówności, ale przede wszystkim umożliwienie młodym ludziom odkrywania własnych możliwości. Projekty realizowane przez młodzież pozwalają na poznanie swoich umiejętności i wiarę w siebie, podejmowanie decyzji i przejęcie odpowiedzialności za nie, lepsze zrozumienie społeczności lokalnej i budowanie relacji z rówieśnikami i dorosłymi. młodzi ludzie uczą się nie tylko marzyć, ale także planować i realizować cele, mając wsparcie dorosłych, którzy są doradcami, ale nie narzucają im ścieżki do podążania.
Wsparcie dla lokalnych inicjatyw
W ramach programu wsparcie uzyskała grupa młodzieżowa działająca przy Bibliotece i Ośrodku Kultury w Morzeszczynie, która będzie realizować projekt "eMocJa". W ramach projektu młodzi liderzy przechodzą warsztaty edukacyjne i psychologiczne związane z rozwojem emocjonalnym oraz planują i realizują działania dla dzieci z gminy Morzeszczyn. Odwiedzili nasze studio i opowiedzieli o swoim zaangażowaniu. Posłuchajcie rozmowy z liderami: Katarzyną Dziedzińską, Oskarem Szwarcem, Julią Więckowską, Aleksandrą Dziedzińską, Patrycją Gruczą i Karolem Dubielą.
W Polsce, dzięki programowi "Równać Szanse", młodzież nie tylko ma równe szanse na rozwój, ale także uczestniczy w tworzeniu lepszej przyszłości dla siebie i swoich społeczności. To nie tylko inicjatywa – to zmiana na lepsze.
Napisz komentarz
Komentarze