Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 2 listopada 2024 19:17
Reklama

Uczennice I LO w Tczewie z projektem DopamineCase [ROZMOWA]

Cztery uczennice z I LO w Tczewie realizują projekt DopamineCase w ramach olimpiady "Zwolnieni z Teorii".
Uczennice I LO w Tczewie z projektem DopamineCase [ROZMOWA]

Autor: Aleksandra Kęprowska

 

Projekt realizowany jest w ramach olimpiady "Zwolnieni z Teorii"

 

fot. materiały prasowe

 

Jak mówią pomysłodawczynie, inicjatywa ma na celu uświadamiać młodzież jak działają mechanizmy w naszym mózgu związane z dopaminą (neuroprzekaźnikiem zwanym potocznie “hormonem motywacji”). 

 

Chcemy uświadamiać jak duży wpływ na nasze życie mają procesy związane z dopaminą. Neuroprzekaźnikiem zwanym potocznie hormonem motywacji

  • Dlaczego i w jaki sposób się uzależniamy? 
  • Co wpływa na nasz brak motywacji? 

Procesy związane z dopaminą odgrywają istotną rolę w naszym życiu codziennym. Dopamina, neuroprzekaźnik mózgowy, wpływa na różne aspekty funkcjonowania, takie jak motywacja, regulacja nastroju, podejmowanie decyzji i nauka. Jej rola w motywacji jest szczególnie istotna, ponieważ wpływa na naszą gotowość do podejmowania działań w celu osiągnięcia celów oraz doświadczania przyjemności z osiągniętych rezultatów. Jednakże, nadmierne stymulowanie układu dopaminergicznego może prowadzić do rozwoju uzależnień, ponieważ osoby mogą dążyć do powtarzania zachowań wywołujących uwalnianie tego neuroprzekaźnika, nawet kosztem zdrowia i życia społecznego. Zrozumienie wpływu procesów związanych z dopaminą pozwala nam świadomiej zarządzać motywacją oraz lepiej rozpoznawać ryzyko potencjalnych uzależnień. Naszym zadaniem będzie organizowanie spotkań z młodzieżą, aby już od najmłodszych lat dojrzewania edukować ich o wpływie tego hormonu na życie, gdyż wiele osób nie ma takiej wiedzy. 

- informacje prasowe

 

Nasze studio odwiedziły: Agata Czerny, Magda Bacławska i Paulina Pliszka. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy: 

 

    

Dziewczęta w związku ze swoim pomysłem przeprowadzają spotkania w szkołach. Udało im się poprowadzić warsztaty dla ponad 500 osób. Przygotowały także konkurs. 

Ich poczynania można też śledzić TUTAJ.

 

fot. materiały prasowe

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama