Dzięki udziałowi w projekcie “Wodonerzy - strażnicy wody i wewnętrznej przyrody” szkoła podstawowa w Dąbrówce Tczewskiej zyska poidełko dla uczniów. Dzięki temu każdy uczeń będzie miał zapewniony dostęp do wody bez konieczności noszenia butelek.
Poidełko, bądź dystrybutory wody, różnie mówią na to urządzenie. W większych miastach już jest rozpowszechnione, w Trójmieście na przykład. Cieszę się, że idziemy z duchem czasu, chcemy dbać o to środowisko.
- Natalia Sielska, koordynatorka projektu "Wodonerzy - strażnicy wody i wewnętrznej przyrody”
Jak funkcjonuje takie poidełko?
To jest woda tak naprawdę, która znajduje się w rurach w szkole. To poidełko jest na tyle istotne, że ma dodatkowe, ważne filtry, które dodatkowo oczyszczają wodę. Dzięki temu wiemy, że jest ona bezpieczna dla dzieci.
- Natalia Sielska, koordynatorka projektu "Wodonerzy - strażnicy wody i wewnętrznej przyrody”
Uruchomienie stacji wody (5 kwietnia) połączone będzie z odsłonięciem muralu, z którym wiążę się historia opowiedziana przez naszych gości. Studio Radia Tczew odwiedziły Natalia Sielska, Katarzyna Męczykowska oraz Julia Mazur. Panie porozmawiały z nami o całym procesie przygotowań do uruchomienia poidełka, ale także o tym, dlaczego woda jest tak ważna dla człowieka. Poniżej pełny zapis audycji:
Napisz komentarz
Komentarze