"To jeden z dwóch najważniejszych festiwali upamiętniających Grzegorza Ciechowskiego w Polsce" - tak mówił w zeszłym roku dziennikarz Dariusz Wołodźko pod Centrum Kultury i Sztuki. Podkreślał, że drugi odbywa się w grudniu w Toruniu. Jednak jak mówił w rozmowie z nami Józef Golicki, jest on trochę inny od tego z Grodu Sambora, bo dotyczy twórczości Republiki.
In Memoriam na stałe gości w kalendarzu tczewskich imprez od 2002 roku. Na przestrzeni lat w naszym mieście z tej okazji wystąpili Krystyna Prońko, Tymon Tymański, Romek Puchowski, Adam Wendt. Natomiast w Ogólnopolskim Konkursie Piosenek Grzegorza Ciechowskiego swoje aranżacje utworów artysty z Tczewa zaprezentowali: Jacko Brango, Wasabi, Sorry Boys, Cocodraże, Black Radio, Fonetyka, Joanna Dolata, Główny Zawór Jazzu czy BlackJack.
Jak zgłosić się do konkursu?
W zeszłym roku triumfatorem nagrody głównej był zespół Jacko Brango. Jego frontman - Szymon Paduszyńki grał przed rozpoczęciem projektu m.in. z Krzysztofem Zalewskim.
18. edycja Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Grzegorza Ciechowskiego będzie po raz kolejny dwuetapowa. Ze strony internetowej festiwalu należy ściągnąć kartę zgłoszeniową i ją wypełnić. Trzeba również organizatorom udostępnić dwa nagrania (jedno musi być interpretacją utworu, którego twórcą jest Grzegorz Ciechowski - muzyki, słów lub i muzyki, i słów). Zgłoszenia wraz z piosenkami należy przesłać do 10 czerwca.
Nagrodami głównymi są: Grand Prix Marszałka Województwa Pomorskiego (8 tysięcy złotych) oraz Nagroda Prezydenta Miasta Tczewa (5 tysięcy złotych). Oprócz tego artyści zostaną wyróżnienia fanów Republiki i Grzegorza Ciechowskiego, a także z okazji powstania międzynarodowego klubu muzycznego w Tczewie Grand Club Paris (10 tysięcy złotych).
Z okazji zbliżającego się 23. In Memoriam nasze studio odwiedził Józef Golicki, który opowiedział m.in. o nagrodach czy planowanych przedsięwzięciach:
Napisz komentarz
Komentarze