Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 20 września 2024 02:56

Mölkky ogarnęło Tczew. Za nami Grand Prix i zmagania juniorów

W ubiegły weekend tczewski klub Zagryfka gościł graczy mölkky z całej Polski. Wyniki jednak gościnne nie były...
  • Źródło: Zagryfka Tczew/Facebook
od lewej: zwycięzca Grand Prix Marcin Morżyk oraz triumfator kategorii młodzieżowej Szymon Szulc

Autor: FotoGryfka

Źródło: Zagryfka Tczew/Facebook

Zagryfka triumfuje

W pierwszej ósemce 4. rundy Grand Prix Polski, w którym udział wzięło 81 zawodników, znalazło się 6 przedstawicieli klubu z Tczewa. Zawody wygrał Marcin Morżyk z Zagryfki, pokonując 3:1 w finale kolegę z zespołu Damiana Szostaka. Dla Morżyka to drugi złoty medal w serii Grand Prix. Pierwszy zdobył 3 lata temu na turnieju w Bojanowie.

Starcie o trzecie miejsce przegrał natomiast 1:3 Mariusz Goeck. Jego przeciwnikiem był reprezentujący barwy Zakręglonych Sczczecin Kamil Sajkowski. Nagrodę za najlepszego juniora otrzymał kolejny przedstawiciel miasta nad Wisłą - Szymon Szulc (5. miejsce w turnieju).

Deszcz nie straszny

Niedzielne III Mistrzostwa Polski Juniorów w Mölkky trzeba było przenieść ze stadionie przy ul. Bałdowskiej na zamkniętą halę tenisową Tczewskiego Centrum Sportu i Rekreacji. Wszystko przez wiejący wiatr i padający deszcz. Mimo zmienionych warunków świetne poradzili sobie po raz kolejny gospodarze. Spośród 21 uczestników, triumfował Szymon Szulc. Drugie miejsce zajął kolega z Zagryfki Bartosz Kordecki. Brązowy medal padł łupem Teresy Kozłowskiej z Timbers Bojanowo. Tuż za podium znalazł się Mateusz Kozłowski, także reprezentujący miasto z Wielkopolski.