czwartek, 19 września 2024 18:24

KP wygrywa pierwszy mecz w V lidze. Pogoń z falstartem

W ubiegły weekend swoje pierwsze mecze w sezonie rozegrały KP Gryf oraz Pogoń Dekpol Tczew.

Źródło: Facebook/KP Gryf Tczew

W pierwszej kolejce II grupy klasy okręgowej KP Gryf Tczew pokonał na własnym boisku przy ul. Bałdowskiej Koszubię Kościerzyna 2:1. Do przerwy na stadionie przy ulicy Bałdowskiej było jeden do zera dla przyjezdnych, którzy trafili w końcówce pierwszej połowy. W drugiej odsłonie meczu bramki dla Gryfa zdobyli Kacper Sztuka i Antoni Ot. W tę sobotę, 17 sierpnia, w ramach drugiej serii gier zawodnicy trenerów Grzegorza Klareckiego i Ireneusza Cymanowskiego zmierzą się na wyjeździe ze Styną Godziszewo.

Młoda (w kontekście składu, ale i historii) drużyna awansowała przed niespełna dwoma miesiącami do wyższej klasy rozgrywkowej. W malborskiej A klasie tczewianie zajęli pierwsze miejsce z dorobkiem 68 punktów, wyprzedzając między innymi Mady Ostaszewo czy Spójnię Sadlinki.

Falstart

W zgoła odmiennych nastrojach pierwszy mecz w ramach Orlen Ektraligi zakończyły piłkarki Pogoni Dekpolu Tczew. Odmieniony skład w debiutanckim meczu przegrał w delegacji z Czarnymi Sosnowiec 0:5. Kolejne spotkanie czeka zawodniczki z Grodu Sambora w tę niedzielę. O godzinie 16:00 tczewianki podejmą obecne mistrzynie Polski - Pogoń Szczecin.

W zeszłym sezonie piłkarki trenera Mateusza Sroki zajęły ósme miejsce w tabeli z 22 punktami na koncie.