Prezydent Tczewa przypomina, na czym polega praca na rzecz tego organu i mówi dlaczego rewitalizacji wciąż będzie poddane jedynie Stare Miasto i Zatorze, a nie kolejne osiedla:
Komitet rewitalizacji obejmuje 24 osoby, jest to ciało bardzo złożone. Są tam przedstawiciele gminy, policji, przedsiębiorców, mieszkańców, różnych organizacji społecznych. [...] Komitet rewitalizacji spełnia bardzo ważną funkcję ciała opiniotwórczego, doradczego, spełniającego funkcję tak naprawdę konsultacji społecznych częściowych, przynajmniej dla prezydenta. Sam byłem uczestnikiem komitetu rewitalizacji. Wtedy niestety żaden wniosek komitetu rewitalizacji nie został zrealizowany. Deklaruję, że będzie dużo lepiej, ponieważ komitet jest dla mnie, jako dla prezydenta i ogólnie dla urzędu miejskiego, bardzo dobrym partnerem do rozmów, ponieważ to są mieszkańcy, którzy mieszkają na tym terenie.
- Łukasz Brządkowski, prezydent Tczewa
Stare Miasto i Zatorze będą objęte rewitalizacją przynajmniej do roku 2030.
Rewitalizacja to nie jest temat, o którym my sobie sami możemy decydować. W poprzednim projekcie rewitalizacji, w poprzednim programie, dwa inne obszary miasta były na granicy tych negatywnych wskaźników, okolice Czyżykowa, czyli okolice Tetmajera i jeżeli jest mowa o Suchostrzygach to okolice Traugutta. To były dwa obszary, które były bardzo blisko, żeby być objęte rewitalizacją. [...]
- Łukasz Brządkowski, prezydent Tczewa
Przedłużony nabór
Do 23 września trwał nabór dla osób chętnych do pracy na rzecz Komitetu Rewitalizacji, jednak ze względu na zbyt małą liczbę chętnych Urząd Miejski w tym tygodniu ogłosi nabór uzupełniający. Kadencja komitetu, które jest ciałem wolontarystycznym i doradczym, trwa 3 lata.
Napisz komentarz
Komentarze