Do konkursu zorganizowanego przez Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji zgłoszono 14 szybujących modeli, trzy z nich to były konstrukcje przestrzenne. Najpopularniejsze są latawce tzw płaskie, ale w tym roku znaleźli się ambitni konstruktorzy, którzy postanowili zbudować modele skrzynkowe.
To już tradycja, że na Kanonke przychodzą puszczać latawce całe rodziny i grupy kibiców. Pogoda była piękna, ale lepsza na jesienny spacer, niż na latawce - wiatr był za słaby.
Wszyscy ambitnie co najmniej godzinę próbowali wzbić swoje dzieła na wysokość powyżej obrzeży niecki. Godna podziwu była wytrwałość uczestników zabawy. Jedni szukali wiatru na skarpie inni, z różnych stron Kanonki. Tradycyjnie w świecie latawca aktywnie wzięli udział przedstawiciele tczewskich domów samopomocy. Najwięcej radości miały dzieci, dla nich było ważne, że latawiec w ogóle poszybował, nie szkodzi, ze krótko. Pan Roman przyjechał aż z Rakowca, by z wnukiem spróbować sił na tczewskiej Kanonce.
Oceniane przez organizatorów było zdobienie, stopień trudności wykonania oraz lot. Najlepsze modele szybowały na niebie nad Kanonką przez większy czas zawodów.
Już samo własnoręczne przygotowanie latawca, pomysł na jego udekorowanie i zaangażowanie podczas Święta Latawca godne były docenienia. Dlatego nagrody rzeczowe i dyplomy otrzymali wszyscy. Ponadto organizatorzy z Tczewskiego Centrum Sportu i rekreacji wyróżnili twórców najlepszych trzech latawców przestrzennych i płaskich. Zwycięzcami zostali nasi rozmówcy - drużyny Krzysztofa Jabłonki i Karoliny Osnowskiej.
Napisz komentarz
Komentarze