Najpierw demontaż ESTB
Jaki będzie zakres prac, na które przyszły wykonawca podpisze kontrakt?
To jest demontaż przede wszystkim ESTB, następnie rozbiórka i budowa nowego filaru w nurcie rzeki oraz prace porządkowe przy przyczółku od strony zachodniej, czyli Tczewa. Do tego obłożenie tymi okładzinami kamiennymi, które czekają. Prace związane z odwodnieniem, może jeszcze jakieś dodatkowe rzeczy, które można w tym zakresie zrobić. Natomiast nie będzie na pewno możliwości zamówić przęsła Lentza, ponieważ środki są niewystarczające na to.
- Mirosław Augustyn, starosta tczewski w programie "Pytania do starosty"
Samorządowiec odniósł się także do kwestii współpracy z obecnym wojewódzkim konserwatorem zabytków - Dariuszem Chmielewskim.
Pracę z obecnym konserwatorem zabytków i firmą, która nam projektowała, trwają już praktycznie od objęcia stanowiska [przez Chmielewskiego - przyp. red.], czyli od roku. Natomiast tutaj cały czas w grę wchodzi bezpieczeństwo, czyli rozbiórka ESTB. Tutaj była ta kontrowersja, czy możemy wrócić do projektu z 2017 roku, czy będzie inna metoda i tutaj pan konserwator podjął decyzję, że będzie to rozbiórka w częściach, gdzie to ESTB będzie składane na działce, która należy do gminy miejskiej. Tutaj pan prezydent [Brządkowski - przyp. red.] wyraził zgodę na to, żebyśmy mogli te części ESTB składać właśnie na działce miejskiej i w związku z tym też koszty będą mniejsze, aniżeli początkowo planowaliśmy.
- Mirosław Augustyn, starosta tczewski w programie "Pytania do starosty"
Więcej na ten temat można usłyszeć w programie Telewizji Tetka "Pytania do starosty".
Napisz komentarz
Komentarze