Pierwsza edycja
Podczas tegorocznego Światowego Dnia Kociewia poznaliśmy laureatów pierwszej edycji "Marki turystycznej KOCIEWIE". Barbara Jackiewicz i Janek Krupiński odwiedzili z LOT-em różne zakątki naszego regionu, by wybranym podmiotom wręczyć certyfikaty.
CZYTAJ TAKŻE: Światowy Dzień Kociewia: nowy projekt i rozmowa z Piotrem Kończewskim
Nowy projekt "Marka turystyczna KOCIEWIE" ma na celu wyróżnienie podmiotów, które nie tylko oferują wysokiej jakości usługi i produkty, ale również utożsamiają się z wartościami Kociewia. To gwarancja, że odwiedzając te miejsca, wspierasz lokalny biznes i kulturę.
- Piotr Kończewski, LOT Kociewie
Ciafrotowo
Pierwszym wyróżnionym podmiotem jest Ciafrotowo - miejsce z kociewskim duchem i sznytem, gdzie właściciele razem ze swoją „Bandą Kota Ciafrota" opowiadają o regionie.
"Ciafrotać" po kociewsku mówić, gadać, a to lubią najbardziej. Można tu wyruszyć na przygodę, dzięki przygotowanej grze terenowej, wziąć udział w warsztatach nawiązujących do kultury naszego Regionu lub po prostu spotkać się i pobyć ze znajomymi. Ciafrotowo - dom, który zdobią malowidła znajduje się w Średniej Hucie pośród łąk i pól południowego Kociewia.
- Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE
Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z gospodarzami Ciafrotowa:
O tym, czym zajmuje się gospodarstwo agroturystyczne Ciafrotowo przeczytacie TUTAJ.
Kilka lat temu postanowiliśmy przeprowadzić się na wieś. Pomalutku budujemy nasz świat w Borach Tucholskich, w wiejskiej osadzie, gdzie przyjmujemy gości, pracujemy, organizujemy warsztaty i kursy. To miejsce, które nieustannie nas zachwyca. Z przyjemnością przygotujemy dla Was śniadania, upieczemy chleb i ciasto. Powitamy Was na miejscu. Jeśli będziecie chcieli wspólnie spędzić czas, pogramy w planszówki, pogadamy, obejrzymy razem film. A gdy trzeba, usuniemy się w cień. Zawodowo prowadzimy "Maszynę do pisania" - szkołę kursów pisarskich i fundację Kultura na Wsi.
- Magda i Marcin / slowhop.com
Makowa Koza - sery z kociewskiej chaty
Druga marka turystyczna trafiła do Anny Krużyckiej.
Makowa Koza to wyjątkowe miejsce na mapie Kociewia. We wsi Cieciorka swoje gospodarstwo rolne prowadzi Ania, która przygotowuje wyroby z mleka koziego. W ofercie różnego rodzaju sery: świeże, dojrzewające, wędzone, a także z wieloma dodatkami - czosnkiem, popiołem drzewnym czy z ziołami. Produkty można zakupić bezpośrednio w gospodarstwie bądź zamówić i wygodnie odebrać paczkę w dowolnym miejscu w Polsce.
- Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE
Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Anną Krużycką:
Więcej o Makowej Kozie przeczytacie TUTAJ.
Grodzisko Owidz
Kolejne miejsce, które zostało uhonorowane marką turystyczną Kociewie to Grodzisko Owidz.
Grodzisko Owidz - rekonstrukcja grodu nad Wierzycą z XI wieku. Miejsce, gdzie kultura Słowian jest namacalna, a liczne wydarzenia z nią związane przyciągają miłośników historii i pasjonatów rekonstrukcji. Na turystów czekają tutaj zrekonstruowane chaty, Muzeum Mitologii Słowiańskiej oraz Karczma na Podgrodziu. Grodzisko Owidz to również instytucja kulturalna organizująca warsztaty, koncerty, czy turnieje.- Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE
O działalności Grodziska Owidz opowiedziała nam Pani Marta:
Zapraszamy na stronę internetową Grodziska Owidz.
DOBRY TARG
Ostatnia marka turystyczna Kociewie trafiła na ręce Kasi i Agnieszki, które są organizatorkami Dobrego Targu w Oklaskach Stanisławie.
Dobry Targ - to wydarzenie odbywające się dwa razy w roku: wiosną i jesienią na terenie odrestaurowanej owczarni Oklaski w Stanisławiu, w Gminie Tczew.
Podczas imprezy odwiedzający mogą zakupić lokalne, ekologiczne produkty prosto od producentów. Sery, chleby, wędliny, a także świeże warzywa, a ponadto wiele atrakcji dla dzieci i muzyka na żywo przyciągają odwiedzających nie tylko z Kociewia, ale z całego Pomorskiego.- Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE
Posłuchajmy rozmowy z organizatorkami:
O Dobrym Targu przeczytacie TUTAJ.
Dziękujemy Lokalnej Organizacji Turystycznej KOCIEWIE za zaproszenie do wspólnego świętowania Światowego Dnia Kociewia. Do zobaczenia i usłyszenia za rok!
Napisz komentarz
Komentarze