Z Józefem Bejgrowiczem spotykamy się w mieszkaniu, którego przestrzeń wypełniają liczne medale, wyróżnienia, puchary oraz certyfikaty. W otoczeniu pamiątek, nie sposób nie zapytać o początek tej sportowej historii. Jak się okazuje przygoda ze sportem zaczęła się całkiem zwyczajnie - od lekcji wychowania fizycznego w szkole oraz zajęć sportowych i to nie tylko tych związanych z ciężarami.
fot. archiwum prywatne Józefa Bejgrowicza
Józef Bejgrowicz to jeden z najbardziej utytułowanych zawodników w historii trójboju siłowego. Na ostatnich zawodach w listopadzie 2019 r. zwyciężył swoją kategorię wagową (do 82,5 kg) i wiekową (MASTERS 6) zdobywając złoty medal w trójboju siłowym. Poprawił także 6 rekordów świata (3 w martwym ciągu: 200 kg, 220 kg i 225 kg oraz 3 w całym trójboju siłowym 430 kg, 450 kg i 455 kg).
fot. archiwum prywatne Józefa Bejgrowicza
Zapraszamy do wysłuchania opowieści o życiu, dochodzeniu do sukcesu i pokonywaniu własnych słabości.
Początki trójboju siłowego sięgają końca lat 50. kiedy to rozegrano Pierwsze Mistrzostwa Wielkiej Brytanii. W obecnym kształcie trójbój ukształtował się pod koniec lat 60. W 1972 roku powstała Międzynarodowa Federacja Trójboju Siłowego (IPF). Rok później rozegrano pierwsze oficjalne mistrzostwa świata. 11 maja 1977 roku powstała Europejska Federacja Trójboju Siłowego (EPF). Rok później w Birmingham odbyły się pierwsze mistrzostwa Europy. Polski Związek Kulturystyki i Trójboju Siłowego jest członkiem IPF i EPF od 1989 roku.
info. www.wikipedia.pl
Napisz komentarz
Komentarze