Terapia ręki, trening umiejętności społecznych lub terapia zajęciowa dają szansę aby podjąć walkę z deficytami rozwojowymi dziecka, a także wspomagać osoby dorosłe, np. po udarze. Jednak skąd wiedzieć z czego skorzystać? Sprawdziliśmy użyteczność poszczególnych terapii. Naszym przewodnikiem była Hannah Roth. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy:
Treningi i działania terapeutyczne obniżają stany napięcia i stany lękowe, a także promują zachowania prozdrowotne. Pozwalają również wykształcić poczucie sprawczości.
Szukamy razem ich zdolności. W trakcie treningu skupiam się na podwyższeniu wartości i sprawczości. Jak dziecko wychodzi uśmiechnięte ode mnie po takich zajęciach, to jest to dla mnie największa nagroda.
- Hannah Roth, terapeuta
Różnorodność form terapeutycznych znacząco wspomaga rodziców w wychowywaniu dzieci oraz wzmacnia proces socjalizacyjny.
Ważne aby pracę z dzieckiem zacząć jak najwcześniej, kiedy deficyty rozwojowe można wyrównywać regularną pracą i wesprzeć dziecko, zanim pójdzie do szkoły.
- fot. Ogród Terapeutyczny
Staram się żeby rodzice robili rehabilitację domową na zasadzie zabawy [...] to jest przyklejanie kartki pod stołem i rysowanie pod stołem - to pomaga ustabilizować np. pracę ręki. Raczej rodzicom te zabawy się podobają. U rodziców się zdarza brak czasu. Są też oczekiwania, że ja to załatwię tutaj i wtedy godzin terapii jest więcej.
- Hannah Roth terapeuta
Napisz komentarz
Komentarze