"Godzinę dla Ziemi" zapoczątkował Światowy Fundusz na rzecz Przyrody, który w 2007 roku zachęcił aż 2 miliony mieszkańców Sydney do wyłączenia niepotrzebnych świateł i urządzeń elektrycznych na 60 minut.
Przyłączamy się do tej proekologicznej akcji i w sobotę o godz. 20:30 na godzinę wyłączymy oświetlenie Urzędu Miejskiego. Zachęcam tczewian do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu i do oszczędzania energii. To tylko symbol, ale pokażmy, że zależy nam na naszej planecie i na czystym Bałtyku.
- Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa
Na stronie internetowej inicjatywy można podpisać specjalną petycję do premiera Mateusza Morawieckiego o objęcie przez Polskę przywództwa na arenie międzynarodowej w kwestii osiągnięcia dobrego stanu środowiska morskiego Morza Bałtyckiego, zgodnie z wymogami Dyrektywy Ramowej ws. Strategii Morskiej i Bałtyckiego Planu Działań Komisji Helsińskiej oraz w kwestii zapewnienia zrównoważonego rybołówstwa, w myśl celów Wspólnej Polityki Rybołówstwa.
Więcej informacji na ten temat znajdziecie TUTAJ.
Dla każdego ziarenka piasku, w każdym zamku. Działajmy w imię tego, co kochamy!
Zapraszamy Was nas w sentymentalną podróż po osadzonym w przyszłości wirtualnym muzeum Bałtyku. Morze umiera. Czy już niedługo Bałtyk jaki znamy będziemy mogli zobaczyć tylko w muzeum? To zależy tylko od nas! Presja wywierana przez człowieka na Morze Bałtyckie może w niedalekiej przyszłości doprowadzić do nieodwracalnych zmian.
Celem tegorocznej Godziny dla Ziemi WWF jest ochrona środowiska Morza Bałtyckiego i zwiększenie świadomości na temat jego zagrożeń. [...] W kampanii "Ocalmy Bałtyk, nim zatęsknimy" wspominamy wspólnie to, co najlepiej kojarzy nam się z Bałtykiem: zachody słońca, skakanie w falach, zabawy w piasku, zbieranie muszli, ale i malowniczy widok kutrów rybackich na morzu. Łączymy sentymentalne obrazy z dawnych lat z przepełnionym smutkiem scenariuszem przyszłości. Wirtualne muzeum Bałtyku jest dla nas ostrzeżeniem – jeśli działania na rzecz ochrony naszego morza nie zostaną pilnie podjęte, to Bałtyk, jaki pamiętamy, przestanie istnieć. Pozostanie już tylko w naszej pamięci i na archiwalnych filmach i fotografiach.
[...] 27 marca o 20:30 w symbolicznym geście solidarności z przyrodą i planetą, na całym świecie zgasną światła. Wyłączamy światło na godzinę zarówno w domach, jak i obiektach publicznych - zabytkach, budynkach rządowych, obiektach miejskich i komercyjnych.
Przez cały marzec trwa również akcja na Instagramie, w której każdy może podzielić się sentymentalnym zdjęciem znad Bałtyku, oznaczając je #godzinadlabałtyku i @wwfpolska, zachęcając innych do podpisania petycji.
- WWF Polska
Napisz komentarz
Komentarze