Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, które daje mieszkańcom możliwość łatwego informowania policji o zdarzeniach wpływających na bezpieczeństwo. Coraz częściej z niego korzystamy.
Tczewscy mundurowi w maju odnotowali aż 193 zgłoszenia. Najwięcej, bo aż 128 dotyczyło zagrożeń związanych z ruchem drogowym - przekraczania prędkości i nieprawidłowego parkowania. 65 majowych zgłoszeń dotyczyło zakłócania porządku, w tym spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych.
Funkcjonariusze dokładnie weryfikują otrzymane zgłoszenia i w czasie codziennych służb obejmują nadzorem wskazane zagrożenia. Od początku tego roku mieszkańcy powiatu tczewskiego w Krajowej Mapie Zagrożeń dodali ponad 800 punktów, część z tych zgłoszeń pokrywała się i dotyczyła tych samych rejonów.
Mapa zagrożeń wygląda lepiej w Starogardzie Gdańskim - na terenie podległym tamtejszej policji zgłoszeń w maju było 78 zgłoszeń, w tym 45 dotyczyło przekroczeń dozwolonej prędkości, 17 - spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, a 10 - nieprawidłowego parkowania pojazdów. Newralgicznym punktem jest Czarna Woda - tam odnotowano aż 31 zgłoszeń przekraczania prędkości na drodze krajowej nr 22.
Od początku tego roku mieszkańcy powiatu starogardzkiego na Krajowej Mapie Zagrożeń dodali ponad 376 punktów, w których miały występować potencjalne zagrożenia.
Policjanci zachęcają mieszkańców do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa jednocześnie przypominając, że w nagłych wypadkach, które wymagają natychmiastowej interwencji policjantów należy dzwonić na numery alarmowe 112 lub 997.
Napisz komentarz
Komentarze