Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 5 stycznia 2025 08:21
Reklama

Pobił kobietę w sklepie, bo zwróciła mu uwagę za brak maseczki

W jednym ze znanych hipermarketów w Lesznie mężczyzna pobił kobietę, bo ta miała zwrócić mu uwagę za nieprzestrzeganie przepisów. Sytuacja rozbawiła personel sklepu.

Autor: fot. Twitter/TomaszGolonko

Do zdarzenia doszło 10 kwietnia w Lesznie, jednak sprawa nabrała rozgłosu, gdy film ze zdarzenia pojawił się w internecie. Opublikował go na Twitterze dziennikarz Tomasz Golonko.

 

 

Na filmie widać, że między kobietą, a mężczyzną dochodzi do sprzeczki słownej, a później do szarpaniny. Mężczyzna w końcu wymierza tak mocny cios w głowę kobiety, że ofiara upada na podłogę. Wszystko to na oczach kilkuletniej dziewczynki. Mimo świadków - nikt z obecnych w sklepie nie zareagował i nie pomógł ofierze.

Sprzeczka - jak sugerują nieoficjalne informacje - miała dotyczyć tego, że mężczyzna nie miał założonej maseczki. Kobietę ten fakt zdenerwował, dlatego miała zwrócić mu uwagę.

Jak informują media lokalne, w sklepie interweniowała policja, ale sprawca nie został ukarany. Funkcjonariusze wylegitymowali uczestników zdarzenia i zabezpieczyli monitoring. Sprawą zainteresowało się większe grono, dopiero gdy materiał wideo ujrzał światło dzienne.

Na filmie słychać także komentarze personelu sklepu. Pracownicy bagatelizując całe zajście, śmieją się w głos.

Medialny szum wokół tej bulwersującej akcji doprowadził do tego, że policja wszczęła sprawę z urzędu - przekazał kilka godzin po publikacji nagrania rzecznik prasowy policji w Poznaniu Andrzej Borowiak.

 

 

Dalsze czynności w tej sprawie będzie prowadzić leszczyńska prokuratura.


Według art. 217 Kodeksu Karnego uderzenie człowieka lub "inne naruszenie jego nietykalności cielesnej" jest przestępstwem zagrożonym grzywną, ograniczeniem wolności lub pozbawieniem wolności na okres do jednego roku.

 

Art. 217 [Nietykalność cielesna]

§ 1. Kto uderza człowieka lub w inny sposób narusza jego nietykalność cielesną, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
§ 2. Jeżeli naruszenie nietykalności wywołało wyzywające zachowanie się pokrzywdzonego albo jeżeli pokrzywdzony odpowiedział naruszeniem nietykalności, sąd może odstąpić od wymierzenia kary.
§ 3. Ściganie odbywa się z oskarżenia prywatnego.


 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama