Natalia de Barbaro jest psycholożką, prowadzi warsztaty dla kobiet. W ostatnim czasie jej "Czuła przewodniczka" stała się jedną z najlepiej sprzedających się książek w kraju. Podczas "Psychologicznej Audycji Nienazwanej" autorka w rozmowie z Aleksandrą Hotowy porusza temat tego, w jaki sposób książka pozwala znaleźć drogę do samych siebie, jednocześnie pokazując pewne schematy, koncepty, w których funkcjonujemy w życiu rodzinnym, zawodowym czy społecznym. To też opowieść o rolach, jakie odgrywamy nie tylko w relacjach z innymi ale przede wszystkim w relacji z "własnym ja".
Książka jest oparta na takiej myśli, że mamy takie głosy w sobie Potulnej, Męczennicy i Królowej Śniegu, które zostały stworzone w obawie, że świat nas nie przyjmie, w takim kształcie, w jakim jesteśmy [...] Moja idea była taka, że pod przewodnictwem takiej wewnętrznej struktury, przyjaznej nam samym, ja ją nazwałam Czułą przewodniczką, możemy się odmienić.
- Natalia de Barbaro
Czuła przewodniczka jest metaforą wewnętrznej mądrości, którą dzięki kontaktowi z samym sobą można usłyszeć. Podpowiada jak znaleźć odpowiedzi na pytania o to czego potrzebujemy.
Każda przyjaźń wymaga kontaktu i przyjaźń ze sobą też wymaga kontaktu.
W życiu dostajemy pewne scenariusze, ale przychodzi taki moment, kiedy dostrzegamy, że możemy zmienić swoją rzeczywistość. Nie musimy realizować cudzych koncepcji nas samych. W takiej sytuacji powstaje myśl o tym, że mamy wybór i możemy określić oraz zrealizować własne potrzeby.
Jest dużo możliwości, kiedy damy sobie prawo do robienia po swojemu. I na końcu okazuje się, że inni nie mają z tego gorzej ale właśnie lepiej.
Napisz komentarz
Komentarze