TCZEW
W Fabryce Sztuk wydarzenie będzie miało dwie odsłony: wirtualną i w przestrzeni miejskiej. Obie mają wspólny motyw: 761. Tyle lat ma nasze ukochane miasto!
O szczegółach weekendowej oferty tej placówki mówi Małgorzata Kruk:
Będą działania w internecie, a także stacjonarnie na naszym dziedzińcu i na Starym Mieście. Przygotowaliśmy grę miejską, pokazy rzemiosł, zwiedzanie wystaw.
- Małgorzata Kruk, Fabryka Sztuk
Program:
15.05 (sobota), 11.00-18.00:
- gra miejska (przerwa od 14.00 do 15.00), dawne rzemiosła, warsztaty dla dzieci: malowanie na szkle, skryptorium, zwiedzanie z przewodnikiem wystawy „Ze Skultetem i Kopernikiem przez XVI wiek” ZAPISY
14.00-18.00 – pokazy: 14.00 – szewc, 14.30 – zielarz, 15.00 – garncarz, 16.00 – kowal, 17.00 – szklarz
18.00-19.00 – muzyka ONLINE - wystąpi Cuarteto Re! Tango w repertuarze z lat dwudziestych
16.05 (niedziela), 11.00-18.00:
- gra miejska (przerwa od 14.00 do 15.00), dawne rzemiosła, warsztaty dla dzieci: malowanie na szkle, skryptorium, zwiedzanie z przewodnikiem wystawy „Ze Skultetem i Kopernikiem przez XVI wiek” ZAPISY
14.00-18.00 – pokazy: 14.00 – garncarz, 14.30 – zielarz, 15.00 – wikliniarz, 16.00 – szewc, 16.30 – szklarz, 17.00 – kowal
Na oprowadzanie obowiązują zapisy: tel. 607 471 550. Wszystkie atrakcje są darmowe i na świeżym powietrzu (z wyjątkiem wystaw), w reżimie sanitarnym.
W tym samym czasie ofertę weekendową przygotowało Muzeum Wisły i Centrum Konserwacji Wraków Statków. Mówi Małgorzata Bochenek:
Na zwiedzających będzie czekała gra muzealna, w której będzie mógł wziąć udział każdy. Przy wejściu otrzyma się kartę z zadaniami i będą one dotyczyły wystaw zarówno w Muzeum Wisły jak i w Centrum Konserwacji Wraków Statków.
- Małgorzata Bochenek, Narodowe Muzeum Morskie
Oprócz wystaw stałych do zwiedzania będą dostępne dwie wystawy czasowe: "Moja Wisła" w Muzeum Wisły i "Tradycyjne łodzie świata" w CKWS. W tczewskich placówkach Narodowego Muzeum Morskiego z powodu wymogów sanitarnych nie będzie można korzystać ze stanowisk multimedialnych. Oba miejsca odwiedzać można od godz. 11:00 do 18:00. Wstęp w sobotę jest bezpłatny, w niedzielę - za symboliczną złotówkę.
STAROGARD GDAŃSKI
Starogardzkie Centrum Kultury przygotowano Starogardzką Noc Muzeów online, o której opowiada Łukasz Rocławski:
15 maja o godz. 20:00 rozpoczniemy transmisję teatru rysowania pod nazwą "Panorama Starogardu Gdańskiego.
- Łukasz Rocławski, Starogardzkie Centrum Kultury
TRÓJMIASTO
Trójmieście podczas weekendu będzie można odwiedzić m.in. Europejskie Centrum Solidarności, gdzie wstęp na wystawę stałą będzie za złotówkę. Dodatkową atrakcją będą cztery krótkie filmiki, każdy trwający ok. dwie minuty, pod zbiorczym tytułem "Zagadki archiwalne". Filmy będą pokazywane w ogrodzie zimowym ECS oraz online.
Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku organizuje wykłady, warsztaty i spotkania online.
Narodowe Muzeum Morskie, poza wydarzeniami w Tczewie, wydłuża godziny otwarcia Spichlerzy na Ołowiance, "Daru Pomorza" i Muzeum Rybołówstwa w Helu.
Gdańska Galeria Miejska – Gdańska Galeria Güntera Grassa zaprasza na wystawę sztuki współczesnej "Krew i cukier" Bogny Burskiej.
Ratusz Staromiejski i Nadbałtyckie Centrum Kultury proponują grę miejską "Tropem Heweliusza z Jana do Ratusza" łączącą obie zabytkowe siedziby Nadbałtyckiego Centrum Kultury. Podczas spaceru na drużyny czekać będzie poznawanie historii Gdańska i ciekawostek z życia Jana Heweliusza oraz intensywne przyglądanie się zabytkom i związane z tym zadania do wykonania, wymieniane na upominki.
W Centrum św. Jana o godz. 12:00, 13:30 i 15:00 będzie można usłyszeć odbudowane w zeszłym roku barokowe organy.
Z kolei Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Nowym Porcie zaprasza na oprowadzanie online po wystawie Elżbiety Jabłońskiej „ZNIKAJĄC / REkonstrukcja” (jakże w Polskim Języku Migowym).
Pełen plan wszystkich wydarzeń można znaleźć na stronie nocmuzeow.ikm.gda.pl
Napisz komentarz
Komentarze