25 maja o godzinie ósmej uczniowie zasiądą w ławkach szkolnych, aby napisać egzamin z języka polskiego, dzień później uczniowie zmierzą się z arkuszem z matematyki. Całość zakończą egzaminy z języka obcego nowożytnego.
Największa grupa ósmoklasistów (96,66%) zadeklarowała przystąpienie do egzaminu z języka angielskiego. Drugim najczęściej wybieranym językiem jest język niemiecki. Do egzaminu z tego języka przystąpi 2,92% uczniów VIII klasy szkoły podstawowej. Do egzaminu z pozostałych języków obcych (tj. francuskiego, hiszpańskiego, rosyjskiego i włoskiego) przystąpi łącznie 0,42% ósmoklasistów.
-gov.pl
W tym roku, w całym kraju do egzaminu ósmoklasisty zgłoszono 360 tysięcy uczniów z prawie 12 700 szkół.
Na tegoroczny egzamin ósmoklasisty Centralna Komisja Egzaminacyjna we współpracy z okręgowymi komisjami egzaminacyjnymi przygotowała 115 różnego rodzaju arkuszy, w tym:
- 59 arkuszy z języka polskiego i matematyki w języku polskim i litewskim
oraz
- 56 arkuszy i 24 płyty z języków obcych nowożytnych.
-gov.pl
W Tczewie do egzaminu podejdzie 687 uczniów. Na wyniki młodzież będzie musiała poczekać do 2 lipca. Szkoły, w których działają oddziały z klasami ósmymi już są przygotowane do przeprowadzenia egzaminów. Uczniowie zostali poinformowani o tym co mogą lub też powinni zabrać ze sobą na egzamin. Z uwagi na trwająca pandemię związaną z COVID-19, każdy uczeń musi posiadać własny długopis oraz maseczkę. Sale w których uczniowie będą rozwiązywać arkusze egzaminacyjne będą wietrzone i dezynfekowane. O tym jak przygotowania przebiegają na terenie naszego miasta rozmawialiśmy z Robertem Kraską, dyrektorem Sportowej Szkoły Podstawowej w Tczewie:
Informacje szczegółowe o egzaminie można znaleźć na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.
Napisz komentarz
Komentarze