Jedno z najważniejszych działań dotyczy ścieżki rowerowej, która znajdzie się na remontowanym odcinku ulicy Gdańskiej i Jedności Narodu. Inwestycja była zaplanowana na rok 2017 ale ze względu na opóźnienia w remoncie powstanie dopiero teraz. Zbudowany zostanie także kolejny odcinek drogi rowerowej w tym miejscu czyli 280 m ścieżki od ulicy Chłodnej do Pomorskiej.
Wybudowany zostanie także ciąg pieszo-rowerowy na odcinku od wiaduktu na ul.Wojska Polskiego do ulicy Kopernika. W tym roku powstaną także między innymi dodatkowe stojaki rowerowe przy szkołach czy urzędach. W rozmowie z Grzegorzem Pawlikowskim powróciliśmy także do tematu związanego z Wiślaną Trasą Rowerową. W 2018 roku odbędzie się także szereg działań, które mają promować jazdę rowerem czyli między innymi akcja “Rowerowy Maj” oraz konkurs “Rowerem do pracy”.
Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy:
Już w tym roku na ulice Tczewa wyjadą także pierwsze miejskie rowery metropolitalne. System działać będzie w wielu pomorskich miejscowościach, m.in. w Trójmieście, Pruszczu i Tczewie. Sprawdziliśmy na jakim etapie są przygotowania do wdrożenia tego systemu.
Wszystkie miejscowości połączy jeden system i jeden operator. W Tczewie do dyspozycji mieszkańców będą 152 rowery w 28 stacjach wymiany rozproszonych po całym mieście. Na każde osiedle przypadnie co najmniej jeden punkt dokowania. Ich przepustowość będzie obserwowana.
Jeszcze nie wiadomo, ile za przejazd rowerem zapłaci mieszkaniec, jest to warunek specyfikacji przetargowej, ale założenia są znane:
Projekt roweru metropolitalnego wyceniony jest na 22 miliony zł, z czego wkład własny Tczewa wynosi 240 tysięcy zł.
Napisz komentarz
Komentarze