Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
piątek, 22 listopada 2024 00:09
Reklama

Aikido to nie tylko sztuka walki. To też filozofia i sposób na życie

Tczewskie Stowarzyszenie Aikido Aikikai jest grupą, która w Tczewie działa już od 1998 roku. Aikido jest inne niż wszystkie pozostałe sztuki walki. Nie trzeba być silnym, dużym i szybkim. Można jednak postąpić zgodnie z prawami natury i skorzystać z energii atakującego dla własnej obrony.
Aikido to nie tylko sztuka walki. To też filozofia i sposób na życie

Autor: Aleksandra Kęprowska

Aikido jest sztuką walki obronnej, w której przeplatają się wzajemnie elementy aktywności fizycznej i psychologicznej człowieka. Naszym gościem był Tomasz Szalbierz, prezes Tczewskiego Stowarzyszenia Aikido Aikikai. 

zdjęcie pochodzi ze strony www.aikido.tczew.pl

Od 31 stycznia do 10 lutego prowadzone będą warsztaty aikido, które są alternatywą dla ferii, które dzieci i młodzież mogą spędzić nie tylko w domu przed telewizorem. Nasz gość opowiedział o tej popularnej sztuce walki, a także przybliżył naszym słuchaczom historię powstania tczewskiego stowarzyszenia. 

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy. 

Kliknij aby odtworzyć
Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

Wszystkie informacje dotyczące tego, jak zacząć trenować aikido w naszym mieście, znajdziecie na stronie www.aikido.tczew.pl oraz na Facebooku. Jest to ciekawa forma spędzania czasu nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci (nawet od 6 roku życia). Udział w zajęciach dofinansowywany jest przez lokalne samorządy.

Aikido jest sztuką walki obronnej, w której przeplatają się wzajemnie elementy aktywności fizycznej i psychologicznej człowieka. W aspekcie fizycznym polega ono na wykorzystaniu siły ataku przychodzącego z zewnątrz i obróceniu jej przeciw osobie atakującej. Zawsze wykonuje się tzw. unik czyli zejście z linii nadchodzącego ataku. Nie wykonuje się bloków, gdyż w przypadku, gdy osoba atakująca jest silniejsza od nas i tak może nas dosięgnąć swoim atakiem. Zwykle ustępuje się po to, aby przechwycić atak, zjednoczyć się z nim w swoim ruchu i pokierować nim w dogodny dla nas sposób rzucając lub unieruchamiając napastnika.

zdjęcia pochodzą ze strony www.aikido.tczew.pl

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama