Rummikub powstał w latach 40. XX wieku. Jak podaje strona rummikub.pl: "wieść o nowej grze szybko się rozniosła, a zapotrzebowanie wciąż rosło". W latach 80. liczba grających w Rummikub przekroczyła 1 000 000. W kolejnej dekadzie odbyły się pierwsze mistrzostwa świata. Obecnie już gra jest przetłumaczona na 26 języków i sprzedawana w ponad 50 krajach. Czym jest Rummikub?
"Losujemy kafelki, które są ponumerowane od 1 do 13 w czterech kolorach. Mamy dwa zestawy takich kafelków. Losujemy do swojej tabliczki 14 z nich. Osoba, która pozbędzie się wszystkich kafelków ze swojej tacki, wyłoży je na stół, wygrywa taką grę"
- Daniel Markowicz
Rummikub w Tczewie
Rummikub jest obecny także w Polsce, w tym w naszym mieście. Już 9 września czekają nas trzecie już mistrzostwa Tczewa. Osoby zainteresowane mogą przyjść zmierzyć się z innymi graczami o godzinie 17:00 w lokalu jednej z tczewskich pizzerii na ul. Armii Krajowej 66 A (zwycięzca turnieju awansuje bezpośrednio do mistrzostw Polski, które odbędą się w październiku tego roku). Za miesiąc w tym samym miejscu rozpocznie się również szósta edycja tczewskiej ligi Rummikub, na którą organizatorzy już teraz zapraszają. Wszystkich, ponieważ jak podkreślają, jest to gra dla każdego. Od dzieci, po osoby starsze. Rozgrywki ruszą 27 lub 28 września.
"Planujemy 10 spotkań, co dwa tygodnie. Spotykamy się o godzinie 18:00. [...] W grudniu lub na początku stycznia wyłaniamy zwycięzcę tczewskiej ligi Rummikuba"
- Daniel Markowicz
Obecnie trwa jeszcze piąta, wakacyjna odsłona, która zakończy się 13 września.
Z okazji zbliżających się wydarzeń nasze studio odwiedził Daniek Markowicz, jeden z organizatorów tczewskich rozgrywek Rummikub. Opowiedział nam trochę o samej grze, jak i o turniejach, które odbywają się w grodzie Sambora.
Więcej informacji odnoście tczewskich rozgrywek można uzyskać, dzwoniąc do Daniela Markowicza pod numer: 888 756 621
Napisz komentarz
Komentarze