II Konferencja OZON w Tczewie
W Tczewie, 21 października odbędzie się organizowana przez Stowarzyszenie na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego w Tczewie wraz z Zespołem Placówek Specjalnych w Tczewie II Konferencja pn. "Problemy i formy wsparcia osób z niepełnosprawnością. OZON - Oswój, Zrozum- Odczaruj Niepełnosprawność". Wydarzenie odbędzie się w Centrum aktywizacji Osób Niepełnosprawnych w Tczewie.
Konferencja powstała jako odpowiedź na potrzebę poszerzenia wiedzy o nowatorskich metodach terapii i wsparcia osób ze spektrum autyzmu. Poruszone zostaną zagadnienia wybiórczości pokarmowej, zaburzeń integracji sensorycznej, interwencji w przypadku trudnych zachowań.
Konferencja jest kontynuacją ubiegłorocznych działań, pozwala stworzyć szansę rodzicom i opiekunom osób z niepełnosprawnościami uzyskać wiadomości o terapiach czy możliwościach rozwiązywania problemów związanych funkcjonowaniem osób z ASD (spektrum zaburzeń autystycznych).
Prelegenci
Konferencja, poza formą stacjonarną, będzie transmitowana na żywo dzięki czemu będzie miała zasięg ogólnopolski. W trakcie wydarzenia wystąpią:
Marta Baj- Lieder - logopeda wczesnej interwencji, terapeuta integracji sensorycznej, terapeuta miofunkcjonalny terapeuta karmienia, terapeuta SOS Approach to Feeding, międzynarodowy instruktor metody Butelki, terapeuta metody ETTHNO w podejściu Esther de Ru, instruktor masażu Shantala. Wykładowca akademicki. Autor licznych publikacji i książek dla specjalistów, rodziców i dzieci. Współzałożyciel Szkoły Terapii Karmienia Od Pestki Do Ogryzka oraz Wydawnictwa Pestka i Ogryzek. Prowadzi Centrum Terapii Logo w Gdańsku.
Ewelina Ciarka - oligofrenopedagog, terapeuta integracji sensorycznej. Pracuje jako nauczyciel w jednej z warszawskich szkół specjalnych, jest superwizorem w przedszkolach integracyjnych. Prowadzi terapie indywidualne dla osób z ASD. Związana z ośrodkami szkoleniowymi dla których prowadzi szkolenia autorskie w zakresie trudnych zachowań osób z ASD, usprawniania komunikacji i wprowadzania komunikacji alternatywnej, zaburzeń integracji sensorycznej oraz terapii. Prowadzi warsztaty, konsultacje i szkolenia w Fundacji Pomoc Autyzm.
Przemysław Sowa - psycholog, Certyfikowany Analityk Zachowania BCBA. 21 lat temu zaczynał pracę zawodową prowadząc terapię młodzieży i dorosłych w nurcie Krótkoterminowej Terapii Strategicznej. Od 15 lat koncentruje się na pracy z dziećmi i młodzieżą ze spektrum autyzmu (ASD) oraz osobami z ich otoczenia metodą Stosowanej Analizy Zachowania. Prowadzi terapię indywidualną i grupową TUS, szkolenia oraz diagnozy. Współpracuje z przedszkolami i szkołami współtworząc systemy motywacyjne i programy interwencyjne. Wykładał i prowadził ćwiczenia na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS, a od kilku lat współpracuje z działającym pod auspicjami Związku Nauczycielstwa Polskiego Wydziałem Pedagogicznym WWSH. Ukończył studia podyplomowe i przeszedł szereg szkoleń z zakresu pracy z osobami ze spektrum autyzmu. Prowadzi warsztaty, konsultacje i szkolenia w Fundacji Pomoc Autyzm.
Więcej o konferencji możecie dowiedzieć się z rozmowy, którą na naszej antenie z Magdaleną Okapiec-Kortas i Wojciechem Rincem przeprowadziła Aleksandra Hotowy.
Napisz komentarz
Komentarze