Jak działa grzejnik konwekcyjny?
Grzejnik konwekcyjny to urządzenie, które doskonale sprawdzi w wielu różnorodnych pomieszczeniach. Najczęściej jest przenośny, a więc wyposażony w kółka, choć zdarzają się również modele ścienne, a wtedy jest częścią całej instalacji centralnego ogrzewania. Jest to urządzenie, które wyróżnia się łatwą obsługą, a ponadto korzystną ceną. Można je wykorzystywać nie tylko w tradycyjnych mieszkaniach czy domach jednorodzinnych, ale też domkach letniskowych, kempingach czy biurowcach.
Jak działa tradycyjny grzejnik konwekcyjny? Dzięki grawitacyjnemu przepływowi powietrza. Wewnątrz urządzenia znajduje się wymiennik ciepła, który składa się z miedzianych rurek, a także nałożonych na nie płytek (aluminiowych albo miedzianych). Warto pamiętać o tym, że powierzchni wymiany ciepła składa się także z ożebrowania, które nie ma kontaktu z obudową.
Sposób działania jest prosty. Chłodne powietrze napływa do niego od dołu, a następnie przepływa przez wymiennik, co powoduje, że się ogrzewa, a później opuszcza kaloryfer w górnej części. W tradycyjnych kaloryferach nagrzewa się obudowa, a w konwekcyjnym tak nie jest. Obudowa pełni w tym przypadku raczej rolę dekoracyjną, ponieważ urządzenie nagrzewa tylko powietrze, które przepływa przez wnętrze.
Warto pamiętać o tym, że na polskim rynku można też znaleźć grzejniki konwekcyjne z wentylatorem, który z kolei wymusza jeszcze szybszy obieg powietrza, a tym samym przyspiesza nagrzewanie konkretnego pomieszczenia.
Gdzie sprawdzi się grzejnik konwekcyjny?
Grzejnik konwekcyjny https://sklep.mikroenergetyka.com.pl/grzejnik-konwekcyjny-basic-pro-750W , który można znaleźć w sklepie internetowym Mikroenergetyka to sprzęt, który doskonale znajdzie zastosowanie jako jeden z elementów całej instalacji centralnego ogrzewania. Urządzenie wiesza się na ścianie i można je zamontować w salonie, kuchni, łazience czy nawet sypialni albo pokoju dziecięcym. Dużym atutem tego rozwiązania jest dodatkowa funkcja otwartego okna, która aktywuje się, gdy w danym pomieszczeniu pojawia się nagły spadek temperatury. To właśnie wtedy termostat się wyłącza, a sprzęt przestaje grzać. Jest to zatem bardzo ekonomiczne rozwiązanie dla każdego.
Co ważne, montaż urządzenia nie jest skomplikowany i opiera się o specjalne uchwyty ścienne, które należy przymocować w ścianie. Dodatkowo sprzęt wyróżnia się minimalistycznym, nowoczesnym designem, a więc będzie świetnie się prezentować w każdym pomieszczeniu.