Pęknięty ekran
Najczęściej występującą usterką wyświetlacza jest zbity ekran. Dochodzi do tego zwykle wskutek upadku smartfonu, jednak czasem jest to efektem zbyt dużego nacisku na telefon lub trzymania go w tym samym miejscu, co ostre przedmioty. Stłuczenie w mniejszym lub większym stopniu pogarsza komfort korzystania z urządzenia, a niekiedy sprawia, że sprzęt w ogóle przestaje działać. Aby temu zapobiec, warto zamontować na wyświetlacz szkło hartowane (https://gsmok.pl/3mk-c093), a smartfon umieścić w etui. Nie daje to oczywiście stuprocentowej gwarancji, że nie dojdzie do pęknięcia ekranu, jednak znacznie zmniejsza ryzyko jego uszkodzenia.
Niezależnie od tego, jak poważna wydaje Ci się usterka, pamiętaj, aby jej nie lekceważyć. Nawet pozornie niewielkie pęknięcie wyświetlacza może doprowadzić do uszkodzenia delikatnych podzespołów wewnątrz smartfonu. Skutkowałoby to wystąpieniem jeszcze większej awarii i naraziłoby użytkownika na wyższe koszty naprawy. Wymiana szybki czy wyświetlacza w serwisie znacznie mniej obciąży Twój budżet, niż wymiana płyty głównej lub zakup nowego telefonu. Jeśli prowadzisz własny punkt GSM, w wysokiej jakości ekrany do wielu różnych modeli smartfonów wyposażysz się w hurtowni GSMOK (https://gsmok.pl/wyswietlacze-oryginalne-c107).
Problemy z wyświetlanym obrazem
Innym, bardzo często występującym problemem z ekranem jest nieprawidłowe wyświetlanie obrazu. Może to objawiać się częściowym lub całkowitym zanikiem obrazu bądź jego deformacją, zanikiem jednego koloru, pojawieniem się kolorowych pasków czy martwych pikseli. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele – niekiedy problem tkwi w mechanicznym uszkodzeniu smartfonu, a nierzadko także w jego zalaniu lub wpadnięciu do wody. Jeżeli natomiast wyświetlacz już uległ awarii i nie wyświetla prawidłowo obrazu, konieczna będzie jego wymiana (https://gsmok.pl/). Uszkodzeniom mechanicznym można zapobiec poprzez stosowanie wspomnianych wcześniej akcesoriów ochronnych. Aby uchronić się przed konsekwencjami kontaktu telefonu z cieczą, warto natomiast unikać kładzenia urządzenia w pobliżu szklanek lub filiżanek z płynami, a w szczególności z sokami czy gorącymi napojami. Trzeba również zachować ostrożność w przypadku korzystania ze sprzętu nad zbiornikiem wodnym oraz w trakcie deszczu. Jeśli natomiast chcesz popływać ze smartfonem, należy uprzednio włożyć go do wodoodpornego etui. Większe zabezpieczenie przed zalaniem oferują telefony z wysoką klasą odporności, warto jednak pamiętać, że nawet one nie są w 100% chronione przed uszkodzeniem wskutek kontaktu z cieczą.