Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 16 września 2024 21:16
Reklama

Mały Festiwal Ty i Ja - projekcje filmowe z 21. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja

Mały Festiwal Ty i Ja - projekcje filmowe z 21. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja

Kategoria:

Mały Festiwal Ty i Ja to projekcje filmów z Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja. Festiwal będziemy gościć w naszym mieście już po raz czwarty.

W programie festiwalu znalazły się filmy poruszające tematykę, problemy oraz życie osób z niepełnosprawnościami. Wśród prezentowanych filmów będzie można zobaczyć zarówno filmy fabularne, jak i filmy dokumentalne. 

Mały Festiwal to inicjatywa mająca na celu integrację osób niepełnosprawnych ze społecznością lokalną.

Serdecznie zapraszamy!

 

Grupy zorganizowane prosimy o wcześniejszą informację dotyczącą ilości osób biorących udział w Festiwalu.

 

Program:

Ania z Piekielnika (Ania from Piekielnik), rez. Monika Mieleń, Polska 2023, 30 min. (D)

Intymny film o niezwykłej relacji matki i córki. Ale ta matka jest niezwykła, urodziła się bez ramion. To film o sile życia i jego nieustającym pięknie. O radości życia i wewnętrznej kobiecej sile. A także o zachwycie nad pięknem świata.

  

Mama wraca (Mom Is Coming Back), reż. Mikołaj Janik, Polska 2023, 21 min. (D)

Czy da się podróżować w miejscu? Czy da się zastąpić himalajskie przestrzenie beskidzkimi pagórkami? Odkąd na świat przyszła Wiktoria - chora na dziecięce porażenie mózgowe, jej mama Weronika mierzy się z tymi pytaniami, próbując odnaleźć dawne pasje w nowym życiu z córką.

 

Miasto jeży (Hedgehog's Dilemma), reż. Mateusz Rybiński, Polska 2023, 16 min. (F)

Nowy pacjent trafia do ośrodka leczenia uzależnień dla głuchej młodzieży. Na drodze jego terapii staje rodzące się, ciężkie do nazwania, uczucie do długo przebywającej już tam dziewczyny. Całość filmu opowiedziana jest w języku migowym.

  

Tandem, reż. Katarzyna Lewek, Polska  2024, 6 min. (F)

Antek żyje jak w klatce. Stary, stacjonarny rower, dwie myszki i tapczan to cały jego świat. Świat osoby, która już pewnie nigdy nie będzie chodzić. Jednak pewnego dnia niespodziewana wizyta przypomina mu o starej pasji, a kumpel wyciąga go na zewnątrz, by spróbować jazdy w tandemie.

 

Twarze Agaty (Faces of Agata), reż. Małgorzata Kozera, Polska 2023, 73 min. (D)

Pomiędzy tym, co ciepłe i pulsujące, uformowane na chwilę w tkanki i kości, a tym, co wolne od materii i wieczne - kryje się tajemnica istnienia. Sztuka Agaty di Masternak to próba jej dotknięcia. Agata miała 16 lat, gdy powiedziano jej, że wkrótce umrze. Przeszła kilkadziesiąt operacji w obrębie twarzy, doświadczyła bólu, lęku, samotności. Ale żyje i kocha życie. Film o mocy tworzenia, o kruchości i sile, o umieraniu i odradzaniu się, oraz o zwycięstwie, które nie jest wygraną.

 

Łączny czas trwania projekcji ok. 146 minut

https://integracjatyija.pl/pl/ 

 

Dostępność architektoniczna budynku Centrum Kultury i Sztuki:

  • Dla osób poruszających się na wózkach, po lewej stronie budynku znajduje się pochylnia o optymalnym kącie nachylenia.
  • Przed wejściem głównym jest stopień o wysokość 10 cm. Drzwi wejściowe o szerokości 100cm, są duże i otwierane ręcznie. Za drzwiami wejściowymi są drzwi rozsuwane automatycznie (bez oznaczeń na szybach). Za rozsuwanymi drzwiami po prawej stronie znajduje się tablica informacyjna z rozkładem pomieszczeń w budynku.  Na parter prowadzą schody - 8 stopni, po obu stronach schodów są poręcze znajdujące się na wysokości  110cm.
  • Wewnątrz budynku zapewniono ciągi komunikacyjne o odpowiedniej szerokości dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Wszystkie drzwi dwuskrzydłowe, po odryglowaniu mają szerokość większą niż minimalna 90 cm. Podłogi korytarzy wykonane są z terakoty.
  • W budynku znajduje się winda, którą można dojechać na wszystkie kondygnacje. Drzwi do windy mają szerokość w świetle 90 cm. W środku jest konsola z numerami pięter oraz dzwonkiem przywoławczym z napisami w alfabecie Braille’a.
  • Na poziomie -1 znajdują się toalety i umywalki dostępne na osób niepełnosprawnych (męska i damska),
  • Sala widowiskowa znajduje się na parterze, na wprost wejścia głównego. Do sali  widowiskowej prowadzą dwuskrzydłowe drzwi o szerokości 200cm, brak progu. Na podłodze jest wykładzina. Pierwsze cztery rzędy są umiejscowione na podłodze na płasko, w pierwszym rzędzie są przewidziane 4 miejsca dla osób na wózkach inwalidzkich i ich opiekunów. Od piątego rzędu fotele umiejscowione amfiteatralnie i prowadzą do nich schody. Każdy stopień jest podświetlony, wyłożony wykładziną i zakończony metalowym okuciem. Przy schodach jest poręcz.
  • Hol główny jest przestronny i dostosowany do poruszania się na wózku. W holu znajduje się kącik z kanapą, fotelami, stolikiem i telewizorem, w którym nadawana jest informacja wizualna o ofercie CKiS.
  • W bezpośrednim sąsiedztwie Centrum Kultury i Sztuki znajdują się miejsca dla osób z niepełnosprawnościami: na ulicy Łaziennej - 1miejsce parkingowe odległość 151 m i wzdłuż ulicy Wyszyńskiego – 2 miejsca parkingowe w odległości 109 m.
  • Do budynku Centrum Kultury i Sztuki i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

ul. Wyszyńskiego 10, Tczew Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie
Organizator: Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie
Rozpoczęcie: 10.09.2024 10:00
Reklama