Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 20 października 2024 14:27
Reklama

Nelly Rapp i sekret Mrocznego Lasu - Poranek Filmowy Przyjazny Sensorycznie

Nelly Rapp i sekret Mrocznego Lasu - Poranek Filmowy Przyjazny Sensorycznie

Kategorie:

Zapraszamy na Poranki Filmowe Przyjazne Sensorycznie!

Po wakacyjnej przerwie zapraszamy na kolejny sezon Poranków Filmowych dla najmłodszych widzów. W programie poranków znajdą się filmy zarówno dla przedszkolaków, jak i dla dzieci w wieku szkolnym. Czeka Was spotkanie z różnorodnymi bohaterami, a wśród nich znajdziecie również ekranizację książki Martina Wdmarka (autora m.in. serii o Lasse i Mai) o Nelly Rapp. Program Poranków to filmy animowane i filmy aktorskie.

 

„Nelly Rapp i sekret Mrocznego Lasu”

20.10.2024r., godz. 11.00

Bilety: 15 zł

 

„Nelly Rapp i sekret Mrocznego Lasu” to ekscytująca adaptacja przygodowej serii książek Martina Widmarka, autora „Biura Detektywistycznego Lassego i Mai”. Wciągająca, magiczna przygoda czeka!

Dzielna Nelly Rapp planuje znaleźć magiczne lustro, aby skontaktować się ze swoją zaginioną mamą. Wyrusza na poszukiwania tajemniczego artefaktu do Mrocznego Lasu, gdzie stanie twarzą w twarz z wilkołakami, zjawami i innymi mitycznymi stworami.

Początkująca ekspertka od potworów Nelly Rapp spędza święta z tatą i swoją nową przyszywaną rodziną. Pomimo wesołej, świątecznej atmosfery Nelly jest w złym humorze – tęskni za swoją mamą. Wszystko się zmienia, gdy odkrywa sekret Mrocznego Lasu – skrywa on tajemniczy artefakt, który pozwala skontaktować się z osobami, których już nie ma. Wraz z przyrodnim bratem Valle i wiernym psiakiem Londynem spróbuje rozwikłać nierozwiązaną jeszcze zagadkę i zobaczyć się ze swoją zaginioną mamą.

 

Tytuł oryginału: Nelly Rapp – Dödens spegel

Kategoria wiekowa: 9+

Reżyseria: Johan Rosell

Kraj i rok produkcji: Szwecja 2023

Czas trwania: 96 min

Wersja językowa: dubbing

Polska premiera: 2 sierpnia 2024

 

PORANKI FILMOWE PRZYJAZNE SENSORYCZNIE

Przypominamy również, że wszystkie seanse w ramach Poranków Filmowych będą przyjazne sensorycznie. Projekcje przyjazne sensorycznie pozwolą widzom z zaburzeniami przetwarzania sensorycznego cieszyć się filmową rozrywką i będą wspaniałą okazją do korzystania z oferty kulturalnej.

Poranek filmowy dla dzieci przyjazny sensorycznie – warunki:

  • światła na sali nie są całkowicie zgaszone, tylko przyciemnione, co zmniejsza kontrast między ekranem i otoczeniem;
  • dźwięk filmu jest przyciszony, by nie ogłuszał widzów;
  • brak reklam, aby nie rozpraszać uwagi;
  • sala nie jest całkowicie wypełniona;
  • brak wymogu zachowania ciszy podczas oglądania filmu;
  • wejście i wyjście z sali odbywa się tą samą drogą, co zmniejsza lęk przed nowym miejscem oraz ułatwia poruszanie się w przestrzeni Centrum.

ul. Wyszyńskiego 10 Tczew, pomorskie
Organizator: Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie
Rozpoczęcie: 20.10.2024 11:00
IV Ogólnopolska Konferencja "Problemy i formy wsparcia osób z niepełnosprawnością" IV Ogólnopolska Konferencja "Problemy i formy wsparcia osób z niepełnosprawnością" Zapraszamy na IV Konferencję "Problemy i formy wsparcia osób z niepełnosprawnością". W tym roku, zgodnie z Państwa sugestiami, będziemy poruszać zagadnienia poradzenia sobie z diagnozą niepełnosprawności, FASD (Spektrum Płodowych Zaburzeń Alkoholowych), traumy, seksualności osób z niepełnosprawnościami.Adresatami są osoby z niepełnosprawnościami, ich rodzice /opiekunowie oraz pracujący z nimi specjaliści.Konferencja będzie w formie stacjonarnej i transmisji on- line.Z ogromną radością przedstawiamy Państwu naszych Prelegentów:dr n.med. Agata Cichoń- Chojnacka - lekarz, specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży, terapeuta rodzinny, hipnoterapeuta, członek International Association for Child and Adolescent Psychiatry and Allied Professions (IACAPAP) oraz Sekcji Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. W ramach prowadzonej specjalistycznej praktyki lekarskiej KEJA-MED zajmuje się diagnozą i leczeniem zaburzeń psychicznych dzieci i młodzieży, kwalifikacją do dalszej terapii, prowadzeniem wykładów, warsztatów psychoedukacyjnych dla pedagogów, psychologów i opiekunów dzieci. Od 2016 roku pełni funkcję kierownika Gdyńskiego Centrum Diagnozy i Terapii FASD w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.mgr Anna Piaskowska -psycholog, posiadająca wieloletnie doświadczenie w zakresie pomocy psychologicznej dziecku i rodzinie. Współtworzyła pierwszy w województwie pomorskim Punkt Diagnostyczno – Konsultacyjny dla Dzieci z FASD i Ich Rodziców w Gdyni (obecnie Centrum Diagnozy i Terapii FASD w Gdyni). Posiada wiedzę i doświadczenie w zakresie psychotraumatologii ogólnej, specjalistycznej oraz rodzinnej. 3 z Prelegentów to specjalista z zakresu seksualności.mgr Barbara Płaczek - pedagog, terapeuta, trener edukator seksualny osób z niepełnosprawnościami.Data rozpoczęcia wydarzenia: 21.10.2024 09:00
Reklama