Jaka jest idea spotkania?
"Biznes z Pasją" zostało zapoczątkowane w 2017 roku. Cykl wydarzeń łączy w sobie rozważania na tematy samorozwojowe. Spotkania realizowane są najczęściej w listopadzie, Tegoroczna edycja nosiła nazwę "Biznes z pasją VII - Biznes to sztuka niedoskonałości". O idei wydarzenia mówiła Marzena Dembicka, organizatorka i założycielka Pracowni Poznania Potrzeb.
Na pierwsze spotkania przychodziły osoby, które najczęściej miały własną działalność. Potem to ewaluowało w ten sposób, że my zaczynamy mówić o biznesie nie jako o prywatnym biznesie, tylko o biznesie jako o pracy. Są to spotkania ludzi, dla których i praca, i pasja jest ważna.
- Marzena Dembicka
Niedoskonałość....
Słowo niedoskonałość było tematem tegorocznej edycji "Biznes z pasją". Prelegenci podzielili się podczas przemówień swoimi niedoskonałościami, z których najbardziej są dumni. W ramach ćwiczeń każdy z uczestników mógł się omówić swoje spostrzeżenia na ten temat. Wydarzenie skierowane było do osób, dla których pasja i biznes są ważne, ale również dla młodych ludzi szukających przyszłego zawodu, czy noszących się z zamiarem zmiany pracy.
Niedoskonałość nie jest dla mnie niczym negatywnym. Uważam, że to są nasze słabe strony, nad którymi większość osób chce pracować i chce je wzmacniać. Jeżeli jesteśmy tego świadomi, to poprawimy je z wielką chęcią.
Agata Guz, uczestniczka spotkania
Uważam, że to co robię niedoskonale, ale jestem z tego dumna to prowadzę samochód, ale niekoniecznie wszystkie rzeczy w samochodzie robię dobrze. Jest to na przykład parkowanie równoległe. Muszę je parę razy powtarzać.
Maria Jezierska, prelegentka
Natomiast jeżeli chodzi o pracę, tam faktycznie jestem perfekcjonistką. [..] Nauczyłam się doświadczeniem, że rękodzieło, które tworzę z założenia jest pracą ręczną, czyli niedoskonałą I ta niedoskonałość jest właśnie jego atutem, bo świadczy o robocie ręcznej.
Milena Brągoszewska, prelegentka
[..] Jako ludzie jesteśmy niedoskonali, więc najlepiej poznawać siebie i zdawać sobie sprawę ze swoich niedoskonałości. Jeśli potrzebujemy dokształcić się, zdobyć kompetencje i umiejętności to to robimy i jesteśmy w tym czymś coraz lepsi. Jeśli nie potrzebujemy tego to po prostu odpuszczamy i zostawiamy to na poziomie, który nas satysfakcjonuje.
Marzena Dembicka, organizatorka
Zatem, jak w obecnych czasach poradzić sobie z niedoskonałością?
Zawsze będzie coś, nad czym będziemy musieli popracować lub co nie będzie się nam podobało. Kiedy na przykład będziemy uważali, że robimy to perfekcyjnie to popełnimy błąd i się okaże, że to jest niedoskonałe lub niedostatecznie perfekcyjne. Więc metodę odpuszczania uważam za metodę najlepszą.
Maria Jezierska, prelegentka
Jednym z prelegentów był Tomasz Olender - głuchy lektor i tłumacz polskiego języka migowego. Podzielił się radą dla osób bojących się zacząć przygodę z nauką nowego języka, w tym przypadku Polskiego Języka Migowego.
Zacząłbym od wyrozumiałości od wszystkich, a potem próbował pokazać, że język migowy jest językiem pięknym. A ta osoba, która boi się wyjść ze swojej skorupki teraz dałbym jej szansę, żeby weszła do grona osób, które rzeczywiście są dumne z tego języka, żeby zobaczyła, że to nie jest wstyd.
Tomasz Olender, prelegent
Napisz komentarz
Komentarze