Przez centrum Gdańska przemaszerowali członkowie Obozu Narodowo-Radykalnego, świętując 84. rocznicę powstania organizacji. Prezydent Paweł Adamowicz twierdzi, że zgromadzenie zgłosiła osoba prywatna - ONR nie dostałoby pozwolenia na zorganizowanie manifestacji. Zgromadzenie przebiegło bez incydentów, jednak skandowano m.in. "znajdzie się kij na lewacki ryj". Adamowicz zapowiedział złożenie wniosku o zdelegalizowanie ONR; do podobnych działań namawia prezydentów innych miast.
Przed wojną, gdy powstał ONR, jego delegalizacja zajęła władzy zaledwie trzy miesiące. Współcześnie rekord raczej nie zostanie pobity - sądzę, że władze, nie chcąc eskalować emocji po prawej stronie sceny politycznej, nie zdecydują się na delegalizację ONR, choć - kto wie? - Przemysław Zieliński, "Dziennik Bałtycki"
Nie ma przeszkód geologicznych do budowy na kanonce kolejnej niecki basenu. Inwestycja może jednak nie dojść do skutku ze względu na brak środków finansowych - szacuje się, że potrzeba ok. 25 milionów złotych. Urzędnicy zastanawiają się także nad lokalizacją obiektu - pod uwagę, oprócz kanonki, brany jest m.in. teren przy II LO.
Nowy basen to obietnica wyborcza prezydenta Pobłockiego, o czym ludzie pamiętają. Poza tym Tczew nie spełnia standardów w porównaniu z innymi miastami, gdzie można już korzystać z kilku basenów - Krzysztof Repiński, telewizja Tetka
Na osiedlu Nowe Rokitki w ramach Centrum Edukacji Katolickiej powstanie szkoła podstawowa. Placówka ma przyjąć uczniów już we wrześniu 2018 roku. Przy szkole ma powstać m.in. boisko, które będzie dostępne także dla mieszkańców osiedla.
Przed tczewskim dworcem regularnie pojawiają się przedstawiciele środowisk pro-life z transparentami prezentującymi drastyczne zdjęcia rozerwanych płodów. Niektórzy mieszkańcy głośno sprzeciwiają się obecności takich obrazów w przestrzeni publicznej. Tczewska policja nie widzi podstaw do nałożenia w tej sprawie kar.
W Polsce zapadają już wyroki nakładające na Fundację Pro - Prawo do życia kary za "nieobyczajne zachowanie" ujęte w kodeksie wykroczeń. W Tczewie policja tłumaczy, że nie widzi podstaw do interwencji, powołując się m.in. na Konstytucję i prawo do manifestowania poglądów - Jolanta Pobłocka, tcz.pl
Derbom Trójmiasta znów towarzyszyły incydenty z udziałem pseudokibiców. W jednej z tczewskich restauracji wybito szybę. Policja podkreśla, że osoby poszkodowane w takich zdarzeniach często boją się współpracować z organami ścigania.
Politycznym tematem ostatnich tygodni są nagrody dla ministrów przyznane przez premier Beatę Szydło. Przemysław Zieliński sprawdzał, jak wysokie nagrody otrzymują urzędnicy w powiecie tczewskim.
Nie milknie spór między burmistrzem Pelplina Patrykiem Demskim a Marcinem Rulewskim, prowadzącym stronę "Świadomy Pelplin". Rulewski, który oskarżył burmistrza Demskiego o udział „w układzie biznesowo-towarzyskim”, chce pozwać samorządowca za zniesławienie. W tle sporu jest budowa zakładu utylizacji odpadów poubojowych, przeciwko któremu protestują mieszkańcy.
Opinie w Radiu Tczew na antenie w poniedziałki o godz. 9 (powtórki w soboty o godz. 9). Audycję prowadzi Marta Irzyk.
Napisz komentarz
Komentarze