Co się teraz dzieje?
Na tym etapie, na specjalnych tablicach z funkcją fotoplastykonu wklejane są informacje dotyczące danego miejsca wraz ze starymi zdjęciami i mapką. Takich punktów będzie 24, niektóre z nich zostaną częściowo utwardzone i wyposażone w małą architekturę, czyli. ławki, kosze na śmieci i stojaki rowerowe.
Ścieżka historyczna
Ścieżka ma na celu wyeksponowanie istniejących zabytkowych obiektów miasta oraz nieistniejących (niezachowanych), w formie dawnych zdjęć i informacji historycznej. Tablice historyczne będą wyposażone w kod QR, który po zeskanowaniu zawierał będzie szersze informacje i zdjęcia dotyczące zabytków, które znajdują się lub znajdowały się na danym obszarze.
Całą ścieżkę można podzielić na dwie części, wspomnianej już ścieżki znajdującej się na ulicach Malborka ale również z wirtualnej znajdującej się na stronie Muzeum Miasta Malborka. Jest to rozwinięcie i dopowiedzenie całej opowieści o historii Malborka. Na każdej z plansz znajduje się odsyłacz w postaci kodu, który zaprowadzi odwiedzającego prosto na stronę Muzeum, gdzie znajdą się oprócz opisu niepublikowane dotąd zdjęcia.
- Tomasz Agejczyk, Dyrektor Muzeum Miasta Malborka
Ścieżka historyczna jest elementem projektu rewitalizacyjnego Malbork na „+” – rewitalizacja historycznego śródmieścia miasta Malborka, współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej 8 Konwersja, Działania 8.1 Kompleksowe Przedsięwzięcia Rewitalizacyjne – Wsparcie Dotacyjne, Poddziałania 8.1.2 Kompleksowe przedsięwzięcia rewitalizacyjne w miastach poza Obszarem Metropolitalnym Trójmiasta współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Napisz komentarz
Komentarze