Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
środa, 27 listopada 2024 03:40
Reklama

Sztafeta przejedzie przez wybrzeże. Pola Nadziei 23 kwietnia

Po raz kolejny w województwie pomorskim odbędą się Pola Nadziei. To wydarzenie, podczas którego prowadzona jest zbiórka na rzecz siedmiu ośrodków hospicyjnych z naszego regionu.
  • Źródło: pomorskie.eu
Sztafeta przejedzie przez wybrzeże. Pola Nadziei 23 kwietnia

Źródło: Facebook/Fundacja Hospicyjna

 

Jak podaje portal samorządowy województwa pomorskiego, jak co roku kwesta przeprowadzona będzie w dwóch formach: bezpośredniej oraz online. 

 

Zmotoryzowana sztafeta 23 kwietnia przemierzy Puck, Gdynię, Sopot i dotrze do Gdańska. Wtedy w stolicy województwa odbędzie się Żonkilowa Parada. Wezmą w niej udział m.in. zabytkowe pojazdy, motocykle i orkiestra. Parada wyruszy o godz. 13.15 z ulicy Podwale Przedmiejskie, aby ok. godz. 14.00 dotrzeć na przedproża Dworu Artusa, gdzie odbędzie się koncert orkiestry i wspólne zdjęcie.

- pomorskie.eu

 

Czym są Pola Nadziei?

 

Inicjatywa ma na celu zbiórkę pieniędzy, które umożliwią opiekę nad ciężko chorymi dziećmi i dorosłymi. Podczas wydarzeń organizowanych w ramach akcji, w wielu miejscowościach województwa pomorskiego będzie można znaleźć wolontariuszy na rzecz hospicjów. Jakie ośrodki otrzymają zebrane fundusze?

  • Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku
  • Hospicjum Pomorze Dzieciom, Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci
  • Domu Hospicyjnego Caritas im. św. Józefa w Sopocie
  • Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Faustyny w Sopocie
  • Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni wraz z Domem Hospicyjnym dla Dzieci Bursztynowa Przystań 
  • Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio

 

Pierwsze Pola Nadziei, zorganizowane przez Fundację Marie Curie Cancer Care, zakwitły w szkockim Edynburgu. Stamtąd wywodzi się zwyczaj darowania żonkili osobom przyłączającym się do zbiórki. Żonkil w tej tradycji symbolizuje triumf poświęcenia nad egoizmem, miłości nad śmiercią. Co roku na początku października, w okolicach Międzynarodowego Dnia Opieki Paliatywno-Hospicyjnej, ludzie na całym świecie sadzą żonkile przed szkołami, szpitalami, urzędami, w parkach i na skwerach. Wiosną, kiedy kwitną, ośrodki hospicyjne organizują wielką zbiórkę na rzecz ich podopiecznych. Ubrani na żółto wolontariusze wręczają je darczyńcom w zamian za datek do puszki. Polska historia Pól Nadziei zaczęła się w 1998 r. w Krakowie, dzięki Hospicjum św. Łazarza. W 2003 r. akcja nabrała charakteru ogólnopolskiego i organizowana jest w kilkudziesięciu miastach.

- pomorskie.eu

 

Jak pomóc?

 

Zbiórki dla hospicjów będą prowadzone on-line:

Aby wspomóc hospicja, można też wpłacić kwotę, na numer konta: 66 1540 1098 2001 5562 4727 0012 z dopiskiem „Pola Nadziei na Pomorzu 2023”.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Kasia 20.04.2023 19:19
Czy można napisać z sensem artykuł, bo z tego nic nie wynika, gdzie się zaczyna, o której godzinie itd

Reklama