Tak, jak w latach poprzednich widzowie zgromadzeni przy trasie mogą obserwować całe wydarzenie. Jak czytamy w regulaminie Parady, jej celem jest promocja żeglarstwa i zawodów sportowych, a także integracja środowiska żeglarskiego.
Ci, którzy chcieliby wziąć czynny udział w wydarzeniu, muszą się wcześniej zgłosić do organizatorów. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który jest dostępny na stronie internetowej imprezy. W paradzie mogą wziąć udział wszystkie jachty żaglowe i motorowe zarówno klubowe, jak też prywatne. Żeglarska Parada Świętojańska jest organizowana przez Pomorski Związek Żeglarski. Współorganizatorami są natomiast: Gdański Ośrodek Sportu i JKMW Kotwica. Mówi Leopold Naskręt, wiceprezes Pomorskiego Związku Żeglarskiego:
Tegoroczna Żeglarska Parada Świętojańska rozpoczyna się 24 czerwca o godzinie 11:00. Na wysokości plaży gdyńskiej nastąpi [...] zgrupowanie jachtów, by o godzinie 12:00 według założonego szyku, dowodzonego przez komodora parady, udało się w kierunku Gdańska. Cumowania w Gdańsku przewidziane jest na Motławie o godzinie 17:45 w okolicach nabrzeża Targu Rybnego oraz kładek.
- Leopold Naskręt, wiceprezes Pomorskiego Związku Żelgarskiego
Program tegorocznej Parady
11:00 – 12:00 Formowanie Parady na wysokości plaży miejskiej Gdynia
12:00 Start Parady
12:00 – 15:00 Parada na wodach Zatoki Gdańskiej po wyznaczonej trasie
16:00 – 16:30 Wejście na Motławę – cumowanie jednostek w wyznaczonych miejscach
16:30 – 17:00 Cumowanie Przy Targu Rybnym
17:45 Poczęstunek dla załóg uczestniczących w Paradzie, występy zespołów szantowych
Komandorem wydarzenia jest Artur Pierzyński. Więcej informacji można znaleźć na stronie Parady.
Napisz komentarz
Komentarze