piątek, 20 września 2024 03:01

Gryf w CLJ U-17! Piłkarze z Tczewa wrócili ze Szczecina z tarczą

Młodzi piłkarze Gryfa Tczew z rocznika 2006 pokonali na wyjeździe w stolicy województwa zachodnio-pomorskiego Salos 1:0.

Źródło: MKS Gryf Tczew rocznik 2006 - Facebook

W pierwszym meczu podopieczni trenera Grzegorza Klareckiego zremisowali 0:0. W meczu domowym, na stadionie przy ul. Bałdowskiej Gryfici grali przez większość spotkania w osłabieniu. Od 18. minuty spotkania tczewianie grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla bramkarza Igora Błaszkowskiego. Mimo osłabienia gospodarze kreowali dogodne dla siebie sytuacje, żadna z nich jednak nie zakończyła się strzeleniem gola.

Więcej o pierwszym meczu przeczytasz tutaj: Młody Gryf remisuje 0:0. Rewanż z Salosem w niedzielę [RELACJA]

Po spotkaniu trener Klarecki mówił, że mimo dobrego wyniku, zespół czuje lekki niedosyt. Szczególnie szkoda było dobrych, niewykorzystanych sytuacji.

Awans do CLJ

W niedzielę, 25 czerwca, Gryf pokonał Salos Szczecin 1:0. Bramkę na wagę awansu do Centralnej Ligi Juniorów zdobył w 18. minucie meczu Mateusz Górski po znakomitej akcji indywidualnej i asyście Antoniego Ota. Rocznik 2006 z Tczewa nie dał sobie strzelić w tym meczu gola do ostatniego gwizdka.

Pokonanie Salosu w barażach oznacza, że Gryf w przyszłym sezonie zagra w grupie zachodniej CLJ U-17 z takimi zespołami jak: Lechia Gdańsk, Arka Gdynia, Górnik Zabrze, Raków Częstochowa, Pogoń Szczecin czy Lech Poznań.

Przypomnijmy w najwyższej, juniorskiej klasie rozgrywkowej do lat 17 nie zagra rocznik 2006, który kończy przygodę z futbolem juniorskim. Młodzi piłkarze przejdą do seniorskiego klubu KP Gryf Tczew (tam tandem trenerski tworzą Grzegorz Klarecki oraz Ireneusz Cymanowski). Schedę po suckesie kolegów przejmie rocznik 2007, prowadzony przez Marcina Wujeckiego.

Innymi klubami, które wygrały swoje baraże o do CLJ U-17 są: Iglopol Dębica, GKS Tychy, KKP Korona Kielce, GKS Bełchatów, Sandecja Nowy Sącz, Lechia Zielona Góra oraz GES Poznań.