Moduł II
Celem Modułu II w „Korpusie Wsparcia Seniorów” jest poprawa bezpieczeństwa oraz możliwość samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania dla osób starszych przez zwiększanie dostępu do tzw. „opieki na odległość”.
Czym jest opieka na odległość?
Teleopieka pozwala na opiekę nad daną osobą w sposób zdalny dzięki opasce na nadgarstek. Opaska połączona jest z telecentrum ratunkowym, w którym pracują ratownicy (tacy sami jak operatorzy numeru 112).
- UM Tczew
Opaska monitoruje parametry życiowe i wyposażona jest w :
- Detektor upadków
- Przycisk SOS
- Pomiar tętna
- Lokalizacja GPS
- Dwustronna komunikacja głosowa
- Czujnik zdjęcia opaski
- Pomiar poziomu naładowania baterii
W przypadku trudnej sytuacji lub nagłego zagrożenia wciśnięcie guzika alarmowego, znajdującego się na opasce, umożliwi połączenie się z gotową do interwencji centralą. Wtedy Ratownik podejmuje natychmiastową interwencję, by udzielić pomocy użytkownikowi opaski.
Kto morze skorzystać z Modułu II?
Osoba, która chce wziąć udział w programie Korpus Wsparcia Seniorów Moduł II musi mieć ukończone co najmniej 65 lat. Musi złożyć wypełnioną kartę pacjenta wraz z podpisanym RODO druki do pobrania w biurze podawczym Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej lub ze strony www.mops.tczew.pl. Osoby mieszkające same bez wsparcia ze strony rodziny mogą skontaktować się z pracownikiem socjalnym celem dostarczenia stosownych dokumentów tel. 698-292-211 lub (58) 777 00 20 (30) wew. 128 lub 130. Do udziału w programie będą kwalifikowane w pierwszej kolejności osoby samotne i samotnie gospodarujące.
Napisz komentarz
Komentarze