Wśród nominowanych znajduje się wiele organizacji z małych miast i wsi, nie zabrakło też podmiotów z większych ośrodków miejskich.
- bursztynowymieczyk.pomorskie.pl
Najwięcej, bo aż 26 zgłoszeń wpłynęło w kategorii "Pomoc społeczna i opieka socjalna". O nagrody za działalność w dziedzinie „Kultury i sztuki” ubiega się 18 organizacji, w obszarze „Społeczeństwo obywatelskie” – 16, a w kategorii „Edukacja” – 14. „Debiut roku” oraz „Ochrona środowiska i edukacja ekologiczna” to kategorie, do których wpłynęło po 10 wniosków nominacyjnych. O nagrodę za „Współpracę międzynarodową” powalczą 4 organizacje.
W celu zapewnienia rzetelnego i bezstronnego wyboru zwycięzców, oceny wniosków nominacyjnych dokonuje Kapituła Nagrody składająca się z kilkunastu osób – reprezentantów Partnerów Nagrody. Najbliższe kilka tygodni to dla nich czas pełen analiz wniosków nominacyjnych oraz długich obrad. Wybór zwycięzców spośród wszystkich zaangażowanych organizacji jest nie lada wyzwaniem.
- bursztynowymieczyk.pomorskie.pl
Kto znalazł się w komisji?
W skład kapituły wchodzą:
- dwaj przedstawiciele wojewody pomorskiego
- dwaj przedstawiciele marszałka województwa
- przedstawiciel lub dwaj przedstawiciele laureatów Nagrody Bursztynowego Mieczyka z roku 2022
- przedstawiciel Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku
- przedstawiciel Europejskiego Centrum Solidarności
- przedstawiciel Stowarzyszenia „Pomorskie w Unii Europejskiej”
- przedstawiciel Rzecznika Praw Obywatelskich
- przedstawiciel Funduszu Akumulator Społeczny
- przedstawiciel organizatora konkursu - Fundacji RC
Pracom kapituły przewodniczy przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego lub Urzędu Wojewódzkiego. Wyniki konkursu poznamy podczas uroczystej gali, która odbędzie się 30 listopada o godzinie 18:00 w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.
Napisz komentarz
Komentarze