Każdy wygrywa
Szkoła Podstawowa nr 5 i Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna zorganizowały przegląd recytatorski. Nie byłoby w nim nic zaskakującego, gdyby nie to, że skierowany był do dzieci usprawniających wymowę. Przegląd był kontynuacją i już 11 edycją dotychczasowych konkursów, które były organizowane w Tczewie od 2002 roku. Trzy lata temu organizatorzy zmienili konwencję wydarzenia z edycji konkursowej na rzecz przeglądu. uczestnikami tego nietypowego przeglądu są dzieci, które zmagają się z różnymi wadami wymowy i są objęte opieką logopedyczną. Proces pokonywania trudności językowych jest bardzo indywidualny. Niektóre dzieci muszą ćwiczyć wiele miesięcy, a nawet lat, by usprawnić swoją wymowę. Pomysłodawcy przeglądu chcieli zwrócić uwagę na ten problem i w jednakowym stopniu nagrodzić wszystkich uczestników, których nazwano zwycięzcami.
Pomysł zrodził się w głowie Oli Maniak, logopedki z SP 12. przyszło jej do głowy, że dzieci, które mają wadę wymowy nigdy nie są typowane do konkursów recytatorskich. i to jest nie fajne, po prostu i dlaczego nie mają mieć szansy. Przychodzą dziadkowie, rodzice. dopingują te dzieci. One mają właściwie możliwość wystąpienia na scenie jedyny raz w życiu, w konkursie recytatorskim.
- Joanna Jatkowska, logopedka z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tczewie
Więcej o wydarzeniu możecie dowiedzieć się słuchając relacji z przeglądu.
Wydarzenie podprowadziła Anna Kardyś, logopedka ze Szkoły Podstawowej nr 5. Wystąpieniom dzieci towarzyszyło wiele emocji i wzruszeń, a czasami konieczne było wsparcie najbliższych, by mali recytatorzy poradzili sobie z tremą. Wszystkie recytacje wiosennych wierszyków były fantastyczne, co brawami nagradzała liczna i entuzjastyczna publiczność.
Napisz komentarz
Komentarze