Zapraszamy do magicznego świata dźwięków i emocji!
Po 12 latach do Fabryki Sztuk w Tczewie powróciły prace fotografa koncertowego, mistrz w swojej dziedzinie – Ireneusz Jędruch. To już trzecia prezentacja jego prac, tym razem w nietypowych, postindustrialnych przestrzeniach Fabryki Sztuk. Wystawa ta oferuje jedynie wycinek z szerokiego repertuaru zdjęć wykonanych na koncertach przez ostatnią dekadę. Przedstawione zostanie kilkadziesiąt ujęć, które przenoszą widza w wir koncertowych emocji, ukazując mocne relacje między obrazem a dźwiękiem. Wystawę można oglądać już tylko do końca dnia.
Światło to oczywiście podstawa. Ale kiedy myślę o fotografii, słowem kluczowym jest dla mnie także słowo „czas”. Zatrzymanie w kadrze konkretnego zdarzenia, obiektu czy człowieka jest możliwością przeniesienia w czasie tej konkretnej chwili. Nie da się tego samego ujęcia zrobić dwa razy. Zawsze trochę inne będzie światło, spojrzenie, tło, gest czy kontekst. Dlatego tak chętnie wracam do starych zdjęć, znajdując w nich obietnicę podróży w czasie (…) Możliwość połączenia tych dwóch pasji, jakimi są dla mnie muzyka i utrwalanie obrazów sprawiło, że fotografia koncertowa wciągnęła mnie na długo i bardziej niż się spodziewałem.
- Ireneusz Jędruch
Wystawa fotografii prezentująca niepowtarzalne chwile z koncertów przenosi w sam środek energetycznej atmosfery i ekscytującej magii muzyki. Obiektyw aparatu uchwycił emocje, energię i autentyczność każdej sceny muzycznej. Zdjęcia, które wystawiono, to nie tylko obrazy artystyczne, ale również podróż przez intensywne momenty, zachwycającą grę świateł, gestykulację artystów oraz ekscytujące reakcje publiczności. Wystawa odsłoniła momenty skupienia muzyków, ich ekspresję, ale także radość i emocje obecne wśród widzów. To niepowtarzalna możliwość zanurzenia się w świat dźwięków, które stają się wizualnym doświadczeniem.
Wystawa jest jednocześnie podróżą przez różnorodne gatunki muzyczne: od rocka i popu, po jazz i blues. To nie tylko zbiór obrazów, ale także opowieść o różnorodności muzycznej kultury oraz o sile, jaką posiadają dźwięki, by łączyć ludzi.
Napisz komentarz
Komentarze