Kształtowanie zbrodni na osobowość
Tym razem jego tematem będą kulisy serii zbrodni popełnionych w latach 1977-1983 przez Pawła Tuchlina, znanego jako "Skorpion". Jak powiedział nam rzecznik prasowy Muzeum Gdańska Andrzej Gierszewski, w spotkaniu wezmą udział doktorzy: Wojciech Glac oraz Adrian Wrocławski.
Nie tylko przybliżą samą historię zbrodni, jak do niej dochodziło, w jakim kontekście, ale zajmą się przede wszystkim wpływem kształtowania się tych zbrodni i nie tylko na osobowość samego sprawcy, a także ofiar.
Andrzej Gierszewski, rzecznik prasowy Muzeum Gdańska
Podczas dyskusji poruszony zostanie także temat traumy ofiar, które przeżyły próbę zabójstwa, omówione zostaną mechanizmy obronne umysłu wobec traumatycznych przeżyć oraz strategie radzenia sobie z traumą w dalszym życiu.
Wojciech Glac
Neurobiolog z Uniwersytetu Gdańskiego, którego wielką pasją jest popularyzacja wiedzy o mózgu. Ma na swoim koncie ponad 600 wykładów popularnonaukowych i warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych, od ponad 10 lat organizuje Dni Mózgu w Trójmieście, a za swoją działalność popularyzatorską otrzymał prestiżową nagrodę Popularyzatora Nauki w konkursie Serwisu Nauka w Polsce PAP i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Muzeum Gdańska
Adrian Wrocławski
Adwokat oraz adiunkt w Katedrze Prawa Karnego Materialnego i Kryminologii na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, specjalizujący się w prawie karnym, kryminalistyce oraz medycynie sądowej.
Muzeum Gdańska
Spotkanie odbędzie się dzisiaj o 17:00 w Ratuszu Głównego Miasta w Wielkiej Sali Wety na ulicy Długiej 46/47. Wstęp na wydarzenie jest wolny.
Wystawa
Muzeum Gdańska oferuje również zainteresowanym możliwość zwiedzenia wystawy "Modus Opreandi. Topografia miejsc zbrodni popełnionych przez jednego sprawcę w latach 1977–1983 na Pomorzu". Dotyczy ona Pawła Tuchlina i jego sposobu działania. Powstała w oparciu o dostępne źródła historyczne. Autorką instalacji i obiektów jest Dorota Nieznalska. Jej pracę można zobaczyć do 12 maja tego roku w Ratuszu Głównego Miasta. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie muzeum.
Napisz komentarz
Komentarze