Czym jest program?
Prowadzony przez CPPC projekt „Cyberbezpieczny Samorząd” ma na celu podniesienie bezpieczeństwa informacji w JST przez poprawę odporności i umiejętność efektywnego przeciwdziałania oraz reagowania na incydenty w systemach informacyjnych. Umożliwia on realizację wielu rodzajów inwestycji mających na celu podniesienie ogólnego poziomu cyberbezpieczeństwa JST w ramach trzech kluczowych obszarów wsparcia: organizacyjnego, kompetencyjnego i technicznego.
Wrota Tczewa
Dla kogo jest "Cyberbezpieczny Samorząd"?
Jak można przeczytać na rządowej stronie projektu, będzie realizowany na terenie całego kraju. Zostaną nim objęte wszystkie jednostki samorządowe, czyli 2 477 gmin, 314 powiatów, 16 województw.
Grupą docelową jest administracja publiczna: jednostki samorządu terytorialnego wraz z jednostkami podległymi (z ograniczeniem do jednostek sektora publicznego i z wyłączeniem placówek ochrony zdrowia).
Gmina Tczew otrzymała największą kwotę dofinansowania. Przedział dla tego rodzaju samorządów wynosił od 200 do 850 tysięcy.
Co teraz?
Grantobiorca będzie planował realizację swoich działań w zakresie cyberbezpieczeństwa lokalnie, bo na terenie Urzędu Miejskiego w Tczewie oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tczewie.
Dofinansowanie zostanie przeznaczone m.in. na zakup specjalistycznego sprzętu IT oraz wdrożenie oprogramowania do monitorowania infrastruktury informatycznej umożliwiające monitorowanie systemów teleinformatycznych, sieci i zasobów informacyjnych mogące wykrywać anomalie, nieprawidłowości i potencjalne zagrożenia. W ramach obszaru kompetencyjnego zaplanowano także podstawowe szkolenia budujące świadomość “cyberzagrożeń” i sposobów ochrony dla pracowników JST.
Wrota Tczewa
Napisz komentarz
Komentarze