Informacje pochodzą ze strony www.wrotatczewa.pl.
Giganci Programowania, czyli największa w Polsce szkoła programowania dla dzieci i młodzieży, ogłasza start zapisów na 14. edycję darmowych warsztatów z programowania - Koduj z Gigantami
Głównym celem każdej z dotychczasowych edycji warsztatów Koduj z Gigantami było wspieranie młodych ludzi, którzy pragnęli wkroczyć w świat programowania.
Pewne rzeczy się nie zmieniają i wciąż głównym założeniem Gigantów Programowania jest ułatwienie zrozumienia zasad działania cyfrowego świata oraz ukazanie sposobów bezpiecznego i twórczego wykorzystania nowoczesnych technologii. Podczas zajęć dzieci i młodzież poznają fascynujący świat kodowania. Każdy z warsztatów Koduj z Gigantami trwa półtorej godziny i pozwala uczestnikom nie tylko nauczyć się tworzenia własnych projektów programistycznych, ale także rozwinąć umiejętność pracy w grupie i logicznego myślenia. W tej edycji na uczestników czekają niezwykłe zadania i przygody do pokonania.
- informacje prasowe
Przy wykorzystaniu nowoczesnych środowisk, wykwalifikowani trenerzy przygotowali serię wyzwań, które pozwolą uczestnikom spojrzeć na świat programowania jak na fascynującą podróż pełną nowych perspektyw.
Dołącz do Poszukiwaczy Kodu i odkrywaj kolejne zagadki
Poszukiwania, podróże i przygody to ważne doświadczenia wpływające na rozwój dziecka. Odkrywanie i eksploracja rozwijają takie umiejętności jak logiczne myślenie, wyciąganie wniosków, ale też kreatywność i nieszablonowe podejście do rozwiązywania problemów. Właśnie dlatego 14. edycja największych bezpłatnych warsztatów z programowania w Polsce będzie o Poszukiwaczach Kodu.
Na wszystkich uczestników w lutym czekają kursy dostosowane zarówno do wieku, jak i zainteresowań. Olbrzymi świat Minecrafta czeka na śmiałków, którzy odważą się eksplorować najróżniejsze budowle, takie jak tajemnicze piramidy, ukryte tunele, a nawet opuszczone kopalnie pełne zagadek do odkodowania. Fani Scratcha będą mogli udać się w podróż kosmiczną i rozpoznać sabotażystę. Z kolei światy Python i C# mogą się okazać prawdziwą gratką dla Poszukiwaczy błędów w kodzie.
Doskonalenie kompetencji cyfrowych kluczem do sukcesu, czyli dlaczego warto się zapisać?
W świecie zdominowanym przez technologię, kompetencje cyfrowe stają się bardzo istotnym elementem edukacji. Zdobycie umiejętności na wczesnym etapie edukacji daje dzieciom i młodzieży większą elastyczność w doborze dalszych zainteresowań. Dodatkowo poprzez nauczanie programowania, uczestnicy warsztatów rozwijają umiejętności rozwiązywania problemów, komunikowania się, współpracowania z innymi, a także wykonywania zadań w sposób kreatywny i – co ważne w cyfrowym świecie zagrożeń – etyczny. Tworząc własne projekty, każdy jest w stanie nauczyć się elastycznego i kreatywnego podejścia nie tylko do nauki, ale również rozwiązywania codziennych problemów.
Czternastą edycję warsztatów postanowiliśmy poprowadzić wokół tematyki Poszukiwaczy Kodów. Chcemy w ten sposób pokazać, że nauka programowania oprócz rozwijania wyobraźni, umiejętności logicznego myślenia czy pracy zespołowej, może przynieść dzieciom i młodzieży
również dużo radości i zabawy. – powiedział Dawid Leśniakiewicz, Członek Zarządu w Gigantach Programowania
Zajęcia dostępne stacjonarnie w placówkach edukacyjnych
Warsztaty stacjonarne w Tczewie będą odbywać się między 10, a 18 lutego przy ul. Armii Krajowej 31A
Wszystkie dostępne kursy zostały zaplanowane i dostosowane przez doświadczonych trenerów do wieku dzieci i młodzieży, a każdy uczestnik będzie mógł wybrać spośród poniższych paneli tematycznych:
7-9 lat
● Zajęcia z wykorzystaniem środowiska Scratch
● Zajęcia z wykorzystaniem Minecraft Education
10-12 lat
● Zajęcia z wykorzystaniem środowiska Scratch
● Zajęcia z wykorzystaniem Minecraft Education
● Zajęcia z wykorzystaniem App Inventor
13-18 lat
● Zajęcia z wykorzystaniem języka programowania C#
● Zajęcia z wykorzystaniem języka programowania C+ +
● Zajęcia z wykorzystaniem języka programowania Python
Zapisy
Zapisy na warsztaty odbywają się w formie on-line poprzez formularz zapisowy znajdujący się TUTAJ.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent Tczewa, Mirosław Pobłocki. Patronami honorowymi są również: Centrum GovTech, Ośrodek Rozwoju Edukacji, Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz NASK.
Ogólnopolski patronat medialny objęli: Radio Nowy Świat, Android.com.pl i Komputer Świat.
Napisz komentarz
Komentarze