Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklamahttps://www.radiotczew.pl/artykul/16835,zbuduj-sukces-swojej-firmy-razem-z-nami-postaw-na-promocje-i-reklame-w-portalu-radiotczew-pl
poniedziałek, 23 grudnia 2024 12:48
Reklama

Policja oceniła zachowanie Krzysztofa Hołowczyca. Ściągnął na siebie kłopoty [WIDEO]

Słynny rajdowiec umieścił w internecie film, na którym widać, jak przekracza dozwoloną prędkość. Teraz policja ujawniła, co z tym zrobiła.

Autor: Krzysztof Hołowczyc Facebook

 

Nadal się ściga, chociaż szczyt kariery ma już za sobą. Krzysztof Hołowczyc (rocznik 1962) to jeden z najbardziej znanych i najpopularniejszych polskich kierowców rajdowych. Na koncie ma m.in. mistrzostwa Polski, mistrzostwa Europy, udział w rajdzie Dakar.

 

Lista grzechów Hołka

 

Głośno jest też o jego działalności społecznej i... wykroczeniach drogowych: 

  • 2012 – wjechał skuterem w samochód,
  • 2013 – jechał z prędkością 161 km/h w miejscu z ograniczeniem do 90 km/h,
  • 2018 – 113 km/h w obszarze zabudowanym,
  • 2022 – jego auto dachowało,
  • 2023 r. – sam się „podłożył policji”.

 

Film i prędkość

 

Chodzi o nagranie, jakie Hołek sam umieścił w sieci. Widać na nim, jak rozpędza potężne bmw na odcinku, na którym powinien jechać maksymalnie 90 km/h. Film wciąż jest w sieci.

 

 

Nagranie swego czasu przeanalizowali dziennikarze serwisu brd24.pl i ocenili, że Hołowczyc przekracza dopuszczalne prędkości na publicznych drogach. 

„Hołowczyc „latał bokiem” swoim bmw we wsi. Potem poruszając się drogą ekspresową (wszystko wskazuje na to, że jest to droga ekspresowa S51), rozpędził swoje auto do 167 km/h. To aż o 47 km/h więcej niż dozwala prawo. 

Na tym samym filmie zatrzymał się na lokalnej trasie prowadzącej do wsi Dorotowo nad Jeziorem Wulpińskim. To miejsce, gdzie zostaje już odwołane ograniczenie do 60 km/h, ale jechać można najwyżej 90 km/h” – czytamy.

I to właśnie ten portal zwrócił uwagę policji skierowali na to nagranie.

 

Jest decyzja

 

Mundurowi zajęli się sprawą, przesłuchali rajdowca i podjęli decyzję: odstąpili od skierowania do sądu wniosku o ukaranie kierowcy.

Tłumaczeniem jest „brak dostatecznych danych uzasadniających podejrzenie popełnienia czynu zabronionego”.

– Decyzja została podjęta po przeprowadzeniu czynności w sprawie o wykroczenia, w tym analizy materiału wideo oraz przesłuchań kierowcy i osoby, która operowała kamerą – poinformowała podkom. Anna Balińska z KMP w Olsztynie.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama