99 lat temu Tczew wrócił do Polski. 30 stycznia od 1992 roku obchodzony jest jako Dzień Tczewa. Jest to pamiątka wkroczenia wojsk gen. Józefa Hallera do Tczewa w 1920 roku. Jak co roku w Centrum Kultury i Sztuki odbyła się uroczysta sesja rady miejskiej, podczas której rozdano medale Pro Domo Trsoviensi oraz odznaczenia przyznane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Dzień później odbyła się robocza sesja Rady Miejskiej w Tczewie.
Powraca inicjatywa, która ma na celu zagospodarowanie okolic Jeziora Rokickiego i przyległych stawów. Czy jest szansa, aby w sąsiedztwie Tczewa postały tereny rekreacyjne z kąpieliskiem?
Poznaliśmy wykonawcę pierwszego etapu przebudowy stadionu miejskiego przy ulicy Bałdowskiej. Do października 2019 roku zadanie to ma wykonać firma Panorama z Piaseczna. Koszt inwestycji to 4 miliony 800 tysięcy złotych.
Mieszkańcy osiedla Witosa skarżą się na duże opóźnienia autobusów, do których miało dochodzić w ciągu ostatniego tygodnia. Na osiedlu Górki linie nr 2 i 12 kursują z częstotliwością co 30 minut. Mniejszy problem jest wtedy, gdy opóźnienie wynosi kilka minut, gorzej jeśli autobus nie przyjedzie wcale.
W sobotę 19 stycznia aktywiści z Trójmiejskiego Ruchu Antyłowieckiego skonfrontowali się z myśliwymi w ramach polowania, które odbyło się w lasach pod Tczewem. Na miejscu interweniowała policja.
Opinie w Radiu Tczew na antenie w poniedziałki o godz. 9 (powtórki w soboty o godz. 12). Audycję prowadzi Bartosz Listewnik.
Napisz komentarz
Komentarze