Rozpoczęła się XVI edycja Festiwalu im. Romana Landowskiego
Część konkursowa skierowana jest do dzieci i młodzieży z całego Kociewia - od przedszkolaków po uczniów szkół ponadpodstawowych. Uczestnicy, zgłaszani przez szkoły i placówki oświaty pozaszkolnej, będą rywalizować w sześciu kategoriach: recytacja poezji i prozy, prace plastyczne, programy sceniczne, juwenilia literackie, utwory wokalne oraz prace plastyczne.
Eliminacje w kategorii recytacji odbędą się najpierw na szczeblu rejonowym: w Starogardzie Gdańskim dla uczestników z powiatu starogardzkiego oraz w Tczewie dla uczestników z powiatu tczewskiego. Z kolei uczniowie z powiatu świeckiego wezmą udział w konkursie „Poeci z Kociewia”, a ich laureaci wystąpią na finałowych prezentacjach w Tczewie. Pozostałe kategorie konkursowe odbędą się w trybie finałowym, z udziałem uczestników z trzech powiatów - tczewskiego, starogardzkiego i świeckiego.
Promocja książki
W czwartek, 21 listopada o 17:00 w budynku głównym Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie odbędzie się promocja nowego wydania publikacji Romana Landowskiego „Dawnych obyczajów rok cały”.
Książka bogato zilustrowana pejzażami oraz fotografiami dzieł sztuki pomorskich twórców ludowych zostanie zaprezentowana Czytelnikom dzięki projektowi wydawniczemu zrealizowanemu przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Tczewskiej.
- informacje prasowe
Gala finałowa
Festiwal zakończy gala finałowa, która odbędzie się w piątek, 22 listopada. Początek o godz. 18:00 w sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki.
W programie gali znajdzie się premierowe wykonanie „Suity na saksofon i orkiestrę kameralną”, kompozycji wybitnego muzyka, instrumentalisty i aranżera Adama Wendta. Wykonawcami będą Adam Wendt (saksofon) oraz Orkiestra Kameralna „Progress” pod dyrekcją Szymona Morusa.
- informacje prasowe
Niech ten festiwal będzie świętem kreatywności i hołdem dla naszego dziedzictwa!
Drodzy miłośnicy i sympatycy Kociewia! Zbliża się Festiwal Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego, to wydarzenie ma na celu promowanie i upamiętnienie bogatego dziedzictwa kociewskiej kultury. Festiwal, dedykowany wybitnemu twórcy i popularyzatorowi Kociewia, Romanowi Landowskiemu, obejmuje 6 kategorii konkursowych: recytacje poezji i prozy, prezentacje sceniczne, juwenilia literackie, prace plastyczne, prace fotograficzne i utwory wokalne, skierowanych do uczestników w różnym wieku. To niepowtarzalna okazja, by pokazać swoje talenty i przyczynić się do rozwoju kociewskiej kultury.
- informacje prasowe
Gościem październikowej Bibliofonii był prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Tczewskiej, Janusz Landowski, który opowiedział nam o tegorocznej edycji.
Organizatorzy zachęcają mieszkańców powiatu tczewskiego, starogardzkiego i świeckiego, szczególnie młodych twórców, do wzięcia udziału w konkursach i zaprezentowania swojej twórczości inspirowanej pięknem i tradycją Kociewia.
TMZT – główny organizator wraz z tczewskimi placówkami kultury: Miejską Biblioteką Publiczną, Fabryką Sztuk, Centrum Kultury i Sztuki oraz Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim zapewniają wszystkim uczestnikom upominki oraz nagrody dla laureatów i wyróżnionych!
- informacje prasowe
Zapraszamy do wysłuchania rozmowy:
Regulaminy i karty zgłoszeń dostępne są TUTAJ.
Festiwal dofinansowano ze środków Gminy Miejskiej Tczew i Powiatu Tczewskiego w ramach dotacji dla organizacji pozarządowych w zakresie kultury i ochrony dziedzictwa kulturowego.
Napisz komentarz
Komentarze