Skazany na sztukę. Czesław Dźwigaj. Portret Artysty czasu dojrzałości
Wystawa w Fabryce Sztuk w Tczewie prezentuje mniej znane oblicze artysty - grafiki, obrazy, rzeźby i medale, ukazując jego wszechstronność. Ekspozycja potrwa do końca stycznia, a jej kuratorką jest Anna Miga.
Czesław Dźwigaj to artysta o niezwykle bogatym dorobku, którego monumentalne dzieła zdobią przestrzenie publiczne na całym świecie. Tym razem Fabryka Sztuk w Tczewie przedstawia jego mniej znaną twarz. Na wystawie, której wernisaż odbył się 17 października, możemy podziwiać grafiki, obrazy, rzeźby oraz medale. Każda z tych form ukazuje inny aspekt jego talentu i warsztatu artystycznego.
Jeszcze do końca stycznia w Fabryce Sztuk
Profesor Czesław Dźwigaj urodził się w 1950 roku w Nowym Wiśniczu. W 1977 roku ukończył Wydział Rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie zdobył także aneks z Grafiki Książki. Od tamtej pory związany był zawodowo z krakowską ASP, gdzie w 1991 roku reaktywował Pracownię Rzeźby w Ceramice, którą prowadził do 2019 roku. Jest profesorem zwyczajnym, cenionym zarówno w kraju, jak i za granicą.
Wystawa w Fabryce Sztuk otwiera przed widzami zupełnie nowe spojrzenie na twórczość artysty. Ekspozycja jest dostępna dla odwiedzających w Fabryce Sztuk przy ul. 30 Stycznia 4 w Tczewie.
Zwiedzający mogą ją oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00, a także w weekendy i święta w godzinach 10:00-16:00. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.
Rozmowy z Anną Migą, kuratorką wystawy, można wysłuchać poniżej:
Więcej o artyście przeczytacie TUTAJ.
Napisz komentarz
Komentarze