W ramach konkursu przewidywane jest przyznanie dotacji na 3-6 miesięczne projekty, które:
- zakładają współdziałanie mieszkańców, dzięki któremu możliwe jest osiąganie celów o charakterze dobra wspólnego,
- wynikają z konkretnych potrzeb danej społeczności,
- mają jasno określony cel, dobrze zaplanowane działania, mierzalne rezultaty i rozsądne koszty realizacji,
- przewidują takie działania, które będą kierowane do określonej grupy odbiorców, a jednocześnie będą służyć całej społeczności,
- będą realizowane wspólnymi siłami mieszkańców i instytucji życia lokalnego – samorządów, przedsiębiorców i organizacji społecznych,
- będą umiejętnie i w sposób przemyślany angażowały zasoby lokalne – naturalne, społeczne, ludzkie i finansowe.
O szczegółach naboru do Działaj Lokalnie opowiedziała nam Małgorzata Peplińska z Fundacji Pokolenia. Dopytaliśmy także o to, czym jest m. in. wkład własny i na jakie projekty dofinansowania na pewno nie otrzymamy.
Wnioski drogą elektroniczną możecie składać do 25 maja za pośrednictwem strony www.system.dzialajlokalnie.pl.
W zeszłym roku udało się wesprzeć aż 19 projektów. Jako Ośrodek Działaj Lokalnie przekazaliśmy ponad 65000 zł na inicjatywy lokalne mieszkańców powiatu tczewskiego. Wśród zrealizowanych działań znalazły się m.in.: warsztaty taneczne, budowa placu zabawa z elementów odzyskanych (upcycling), międzypokoleniowe turnieje petanque, warsztaty plastyczne dla dzieci i dorosłych, odnowienie i zmiana przestrzeni wokół świetlic wiejskich, wykreowanie grupy teatralnej, wycieczki rowerowe czy stworzenie ścieżek turystycznych i izb pamięci.
Fundacja Pokolenia
Działaj Lokalnie to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundację Pokolenia. Program jest współfinansowany ze środków Gmin: Gniew, Morzeszczyn, Subkowy, Pelplin, Tczew i Miasta Tczewa. Finansowo wspiera go także Bank Spółdzielczy w Tczewie.
Napisz komentarz
Komentarze