Władze samorządowe przygotowały dla mieszkańców oraz odwiedzających nasze miasto kilka propozycji. Opowiedział o nich starosta, Mirosław Augustyn. Między innymi od godziny 10:00 do 14:00 na placu przy dworcu PKP można było zrobić sobie pamiątkowe, okolicznościowe zdjęcie w specjalnie do tego przygotowanej fotobudce.
Wszystkie zdjęcia można obejrzeć na Facebookowej stronie powiatu tczewskiego. Jak ta akcja spodobała się mieszkańcom?
Z kolei w samo południe w dwóch lokalizacjach: przy fontannie na placu na osiedlu Suchostrzygi oraz na placu Hallera na starówce zabrzmiał hymn Polski. Przy fontannie zgromadziły się dzieci z tczewskich szkół podstawowych i pod przewodnictwem uczennic i uczniów z "dwunastki" zaśpiewały wspólnie z mieszkańcami i prezydentem Tczewa cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.
Na Placu Hallera uczniowie wspólnie z Chórem Męskim ECHO również odśpiewali hymn Polski. O szczegółach zgromadzenia mówi prezes chóru Andrzej Merchel.
Na placu Hallera zgromadziła się młodzież ze szkół ponadpodstawowych. Zapytaliśmy czym dla nich są takie wydarzenia? Czy są dla nich ważne?
Jak wyglądało i zabrzmiało wspólne odśpiewanie hymnu?
Po południu, o godzinie 17:30 władze miasta i powiatu tczewskiego zaprosiły mieszkańców do Centrum Kultury i Sztuki na oficjalne spotkanie z okazji 30. rocznicy wolnych wyborów z 4 czerwca 1989 roku, które uświetnił koncert Polskiej Orkiestry Kameralnej Sopot pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego.
fot. materiały prasowe CKiS
Napisz komentarz
Komentarze