W 2019 roku policjanci na terenie powiatu tczewskiego odnotowali 783 zgłoszenia w interaktywnej Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, które zostały zaproponowane przez internautów. Część z tych zgłoszeń pokrywała się i dotyczyła tych samych nieprawidłowości. Mundurowi potwierdzili 372 sygnały, które objęli nadzorem w codziennych służbach. W minionym roku do najczęstszych wskazywanych na mapie nieprawidłowości w powiecie tczewskim można zaliczyć:
- nieprawidłowe parkowanie (310 zgłoszeń)
- spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych (211 zgłoszeń)
- przekraczanie dozwolonej prędkości (140 zgłoszeń)
Jest to łącznie ponad 84% wszystkich zgłoszonych zagrożeń w 2019 roku. W dalszej kolejności internauci wskazywali miejsca, gdzie miała być nieprawidłowa infrastruktura drogowa (30 zgłoszeń).
Weryfikacją zgłoszeń dotyczących nieprawidłowości w zakresie ruchu drogowego zajmują się funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego. Najczęściej w zeszłym roku interweniowali oni w:
- Tczewie
- Stanisławiu
- Czarlinie
- Narkowach
- Gniewie
- Tymawie
Kierowani w te rejony policjanci za popełniane wykroczenia nakładali mandaty karne oraz kierowali wnioski do sądu o ukaranie. W związku z potwierdzoną nieprawidłową infrastrukturą drogową policjanci sporządzali wystąpienia do zarządców dróg.
W powiecie tczewskim policjanci otrzymywali sygnały dotyczące również aktów wandalizmu oraz dzikich wysypisk śmieci.
Każdy z otrzymanych sygnałów policjanci sprawdzają podczas codziennych służb. Jeśli zgłoszona informacja potwierdzi się, to policjanci nadają jej status „potwierdzone", jednocześnie dążąc do usunięcia konkretnego zagrożenia.
Każdy z nas korzystając z aplikacji KMZB ma wpływ na poprawę bezpieczeństwa w swoim rejonie miejsca zamieszkania. Mundurowi przypominają, że platforma nie służy do zgłaszania pilnych interwencji Policji, nadal należy w takich przypadkach korzystać z numerów alarmowych.
info. KPP Tczew
Napisz komentarz
Komentarze